Znamy wstępny program Dni Dobrodzienia. Będą inne i wyjątkowe

Znamy wstępny program Dni Dobrodzienia. Będą inne i wyjątkowe

Trzy w jednym, czyli Dni Dobrodzienia, spotkanie Zespołów Artystycznych Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Źródło” i 45-lecie dobrodzieńskiego domu kultury zbiega się z jednym terminem – 15-17 lipca.

– W tym roku Dni Dobrodzienia będą inne i wyjątkowe, gdyż będą połączone ze “Źródłem”, które notabene obchodzi jubileusz 20-lecia oraz ze świętowaniem przez dom kultury 45-lecie istnienia. Niestety sala widowiskowo-kinowa jest w remoncie, więc całość obchodów przenosimy na plac festynowy. Mamy nadzieję, że w ciągu tych trzech dni uda nam się wszystko ogarnąć – mówi Agnieszka Hurnik, dyrektor Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobrodzieniu.

Kulminacyjnym punktem Dni Dobrodzienia będzie coroczne spotkanie Zespołów Artystycznych Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Źródło” , z którego słynie Dobrodzień. Z tej okazji do miasta stolarzy zaproszony zespół „Krywań” – zakopiański zespół folkowy.

– Sobota będzie źródłowa. Piękny jubileusz jest podkreślony, ale ze względu na remont domu kultury nie będzie “fajrowany” tak, jak co roku – komentuje dyrektor.

Imprezami towarzyszącymi będą Dobrodzieńska Dycha, Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn – Dobrodzień OPEN, czy zawody wędkarskie dla mieszkańców gminy o Puchar Burmistrza Dobrodzienia, czyli już kultowe, sportowe wydarzenia. Ponadto prezentować będą się wszystkie sekcje pod skrzydłami DOKiS-u, a 30-lecie będzie obchodzić Zespół Pieśni Regionalnej z Dobrodzienia. Niedziela będzie z kolei biesiadna.

– Oczywiście zawsze chciałoby się więcej zorganizować, ale w tym roku środki musimy skoncentrować na naszych inwestycjach. Rewitalizacja rynku w Dobrodzieniu, remonty dróg i oświetlenia na terenie gminy, czy budowa budynku remizy OSP w Bzinicy Starej to tylko cześć naszych ważnych projektów – komentuje Róża Koźlik, burmistrz Dobrodzienia.

Michał Krzyminski

Podziel się