• Home »
  • Sport »
  • MKS Kluczbork na zgrupowaniu w Zdziechowicach. Przed nim walka o utrzymanie

MKS Kluczbork na zgrupowaniu w Zdziechowicach. Przed nim walka o utrzymanie

MKS Kluczbork na zgrupowaniu w Zdziechowicach. Przed nim walka o utrzymanie

Kluczborska drużyna przygotowuje się do meczu ze Stomilem Olsztyn w Zdziechowicach. MKS walczy o utrzymanie 1 ligi.

Zespół zakwateruje się w hotelu SPA & Wellness, a posiłki zje w Staropolskim Gościńcu.

Zdziechowice, gdzie lokalna Prosna rozgrywa swoje mecze w ramach oleskiej klasy B, posiada profesjonalny obiekt sportowy. Co ciekawe, wcześniej trenowali tu Pogoń Szczecin, Gorzów Wielkopolski, czy Flota Świnoujście.

– Czeka nas bardzo ważne spotkanie. Zależało mi na tym, by wszyscy zawodnicy mogli się wyciszyć, skupić i odciążyć od domowego zgiełku i obowiązków. Mam nadzieję, że ich małżonki podejdę do tego ze zrozumieniem. Sytuacja nasza jest taka, że musimy grać o zwycięstwo i każdy szczegół odgrywa tu rolę. Wielu z nich dojeżdża na treningi spoza Kluczborka i taka zbiórka jest bardzo istotna – powiedział trener MKS-u Mirosław Dymek na łamach oficjalnej strony biało-niebieskich.

Zgrupowanie obejmuje analizę gry przeciwnika oraz rozruch w dniu meczowym. Zespół kluczborski będzie miał okazję trenować na boisku, gdzie aktualnie gra Tomasz Kazimierowicz, były zawodnik MKS-u.

– Przed MKS-em ważny mecz. Klub mądrze zrobił, decydując się na zgrupowanie. Koncentracja jest teraz bardzo ważna, wręcz kluczowa. Zawodnicy muszą indywidualnie się wyciszyć i stworzyć monolit  jako drużyna. Jutro trzymam kciuki – zapowiada Tomasz Kazimierowicz, były zawodnik MKS-u Kluczbork, aktualny trener Prosny Zdziechowice. – Śledzę rozgrywki 1. ligi. MKS Kluczbork wygrywając jutro, będzie bliski utrzymania. Jeśli zespół z Kluczborka pozostanie w lidze, będzie to święto dla całego regionu. Kibice chętnie jeżdżą na mecze MKS-u, więc wszyscy liczą na wygraną. W przyszłym sezonie przecież byłyby spotkania z takimi drużynami jak Górnik Zabrze, czy Podbeskidzie Bielsko-Biała!

Do końca rozgrywek zostały 3 kolejki, ale MKS rozegra jeszcze 2 spotkania. W ostatniej serii gier 1 ligi MKS otrzyma “darmowe” 3 punkty od Dolcana Ząbki, który wycofał się z tej klasy rozgrywkowej.

MKS Kluczbork w ramach 32. kolejki 1 ligi zagra ze Stomilem Olsztyn przed własną publicznością. Początek spotkania o godzinie 19.00 w sobotę 21 maja. Kibiców zapraszamy do Kluczborka.

Tabela 1 ligi (90minut.pl):

csdcs

Michał Krzyminski

Zdjęcie: Ernest Konon i Piotr Kasperkiewicz na tych samych falach. Fot. Mirosław Szozda / www.mkskluczbork.pl

Podziel się