W czwartek finał pucharu Polski regionu Kluczbork-Olesno

W czwartek finał pucharu Polski regionu Kluczbork-Olesno

LZS Kuniów zagra ze Start-em Dobrodzień w finale pucharu Polski regionu Kluczbork-Olesno. Mecz zostanie rozegrany w Praszce, na boisku lokalnego Motor-u.


Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja powiatu oleskiego i kluczborskiego. Obie ekipy nie były faworytami w swoich szczeblach rozgrywkowych, jednak dotarły aż do finału regionalnego. Zwycięzca zakwalifikuje się do rozgrywek wojewódzkich pucharu Polski.

Zawodnicy Marcina Brysia we wcześniejszych etapach pokonywali LZS Wojciechów (4-0), LZS Radawie (2-1) i LZS Ligota Oleska (2-1). Priorytetem dla Start-u jest jednak liga. Stolarze zajmują 11 miejsce w V grupie klasy A i wciąż nie są pewni utrzymania. W ostatniej kolejce pokonali KS II Krapkowice 2-0 po dwóch bramkach Bieli.

LZS Kuniów na co dzień reprezentuje kluczborską klasę B, w której zajmuje 4 miejsce. W ostatniej kolejce pokonał lidera LZS Kujakowice 4-0. Nie grozi mu jednak awans. W pucharze Polski do finału doszedł, wygrywając z: LZS Lew Szymonków (5-2), LZS Borkowice (4-0) i LZS Rożnów (2-1).

Finał poprzedzi mecz pokazowy młodych zawodników Motor-u Praszka z reprezentantami M-GOKiS-u Praszka. Piłkarze z rocznika 2005 i młodsi rozpoczną zmagania o 15:30. O 17:00 na boisko wejdą już finaliści pucharu Polski.

Wszystkich sympatyków piłki kopanej zapraszamy do Praszki w czwartek 26 maja już na godzinę 15:30. Gorąco zachęcamy do kibicowania.

Podziel się