• Home »
  • Sport »
  • Koniec przygody z Coca Cola Cup dla gorzowianek i oleśnian

Koniec przygody z Coca Cola Cup dla gorzowianek i oleśnian

Koniec przygody z Coca Cola Cup dla gorzowianek i oleśnian

Gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Oleśnie oraz gimnazjalistki Publicznego Gimnazjum w Gorzowie Śląskim nie awansowali do dalszych rozgrywek turnieju Coca Cola Cup. W finale makroregionu musieli uznać wyższość innych szkół.


Obie nasze reprezentacje przegrały po trzy mecze w grupie i nie awansowały do dalszych gier. Jednak sam fakt udziału w finałach makroregionu jest wielkim osiągnięciem. Gimnazjaliści zdobyli kolejne doświadczenie, a za udział w zawodach otrzymali komplet strojów sportowych.

Gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Oleśnie grali z: PG nr 3 z Częstochowy (2-4), Szkołą Mistrzostwa Sportowego „Miedź” Legnica (1-5) i Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Łodzi (1-7)

Uczennice Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Gorzowie Śląskim mierzyły się z: Gimnazjum Nr 2 – Zabrze (4-1), Gimnazjum Nr 2 – Bielawa (9-1) i Gimnazjum – Świnice Warckie (1-0).

Z powodów zdrowotnych z oleską „Dwójką” na turniej nie pojechał Zbigniew Bienias. Zastąpili go dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Oleśnie Jerzy Jeziorowski i wicedyrektor Cezary Łuczak. Sławomir Kałwak był opiekunem gimnazjalistek z Gorzowa Śląskiego.

Zawody odbyły się w sobotę 22 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Brały w nich udział drużyny z województwa opolskiego, śląskiego, łódzkiego i dolnośląskiego.

Część dziewcząt z Gorzowa na co dzień gra w Piaście, chłopcy z kolei zasilają OKS Olesno.

Skład „Dwójki”: Skład: Bartłomiej Jeziorowski, Jan Flak, Filip Niejadlik, Oliver Kalus, Szymon Szczuka, Mateusz Gliński, Adam Huć, Dawid Zug, Natanael Wnuk, Nilo Trzęsiok.

Skład dziewcząt z Gorzowa: Kamila Bryja, Karolina Finke, Emilia Król, Agata Korzeniowska (2 bramki), Zosia Neugebauer, Natalia Siegmund, Klaudia Strenziok, Weronika Ostrzecha, Daria Trocha, Paulina Mysiura.

* zdjęcia Zespół Szkół Nr 2 Olesno, Kasia Adamczyk

dwójkadd piasas piast

Podziel się