• Home »
  • Informacje »
  • Prawie 200 osób pojechało rowerem przez świat. Kolejna genialna inicjatywa w Praszce!

Prawie 200 osób pojechało rowerem przez świat. Kolejna genialna inicjatywa w Praszce!

Prawie 200 osób pojechało rowerem przez świat. Kolejna genialna inicjatywa w Praszce!

W sobotę 28 maja odbyła się już II edycja rajdu rowerowego „Rowerem Przez Świat”, który zorganizował klub LKS Basket Praszka wraz z Publiczną Szkołą Podstawową nr 3 w Praszce. W pierwszej edycji wystartowało 93 uczestników, w drugiej aż 176!

– Dla nas jako organizatorów jest to wielki sukces. 101 osób pełnoletnich i 75 ich podopiecznych to nie lada wyzwanie w gestii bezpieczeństwa i organizacji, którą w całości przygotowują wolontariusze – mówi Tomasz Szymański.

Każdy z uczestników na starcie otrzymał pamiątkową koszulkę, smycz oraz opaski odblaskowe dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa. Trasa malownicza i przyjemna, co najważniejsze asfaltowa o niskim natężeniu ruchu. Nie jest to wyścig, więc każdy z uczestników czerpał przyjemność z jazdy.

Rajd odbył się na trasie: Praszka – Szyszków – Wygiełdów – Prosna – Brzeziny – Strojec – Rosochy – Praszka. W połowie dystansu czekał na uczestników słodki poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Prosny. Dla spragnionych znalazła się woda, dla bardziej wymagających kawa i herbata. Całość przygotowań postoju wzięła na swe barki Agnieszka Jasińska.

Jak mówili uczestnicy, drugi etap rajdu to już czysta przyjemność. Na końcu trasy czekały kiełbaski prosto z grilla. Po chwili wytchnienia rozpoczęły się występny artystyczne przygotowane przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 pod okiem Anety Bagińskiej.

Następnie publiczność porwał pokaz zumby, w którym każdy chętny mógł wziąć udział. Pokazem zaszczyciła grupa “zumbowiczan” z Ożarowa prowadzona przez Agnieszkę Szczecińską, instruktor z Wielunia.

Po występach zostały poprowadzone drużynowe gry i zabawy, takie jak: przeciąganie liny, skoki w workach, wyścigi z balonami czy też skoki przez linę. Medale i nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Starostwo Powiatowe Olesno na ten cel przekazało materiały promocyjne powiatu oleskiego.

Obył się również konkurs rysunkowy organizowany przez pracowników Bajlandi, w którym hasłem przewodnim była „Moja Rodzina”. Ponadto Bajlandia wszystkim chętnym malowała twarze, Studio Kosmetyczne Paradise paznokcie.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się stylizacja włosów, kolorowe warkoczyki, tatuaże z henny, a także brokatu, które wykonywało Studio Proestetic. Dodatkową atrakcją, która nie narzekała na brak zainteresowania były przejażdżki zabytkowymi samochodami z Muzeum Dylong.

FOTOFAX Krzysztof Szczepański i Adam Orzeszyna starali się wszystko uwiecznić na fotografiach.

Nagłośnienie zapewnił Bartek Polus. Warto wspomnieć, że cała impreza oraz wszystkie dodatkowe atrakcje były całkowicie bezpłatne. Należy tutaj wymienić firmy wspierające inicjatywy obywatelskie LKS Basket Praszka: Dylong Mirosław Dylong, Neapco, Nestro, 2Rowery – sklep rowerowy, Demont, Polan Krzysztof Polak, Flora Praszka, Bajlandia – Tomasz Stanaszek, FotoFax.pl – Krzysztof Szczepański, Jantex – auto komis, Narzędziownia Bogdan Pszenica, Dudi – studio graficzne, Go Fly – Piotr Dudek, GOSKOM Praszka, Plus Minus – Hurtownia Elektryczna, Biuro Rachunkowe Kordian Poniatowski, Pracownia kosmetyczna Paradise, Studio Urody Proestetic, Krajowe Porozumienie Mieszkańców, Piekarnia Mońkowie, Pizzeria Kropka, ABX2BUS.

Także naszym patronatom medialnym: ool24.pl, Kulisy Powiatu, NTO, Radio Ziemi Wieluńskiej.

– W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, uczestnikom, a także osobom zaangażowanym. Była to kolejna tego rodzaju inicjatywa w wykonaniu wolontariuszy klubu LKS Basket Praszka – mówi Tomasz Szymański, koordynator klubu LKS. – Całe przygotowanie imprezy wymagało bardzo dużego nakładu pracy. Na szczególne podziękowania zasługują nasi wolontariusze: Julia Wilk, Zuzanna Garyga, Julia Stanaszek, Anita Głogowska, Iga Ślusarczyk, Kacper Belka, Jakub Polak, Piotr Rzepka, Marek Bojda, Krzysztof Słonina, Kuba Ślusarski, Bartek Polus, Dawid Tylski. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się za rok.

*- Informacja: LKS Basket Praszka, zdjęcia wykonał Foto-fax Szczepański.

Podziel się