OKS Olesno hucznie świętował 25-lecie istnienia

OKS Olesno hucznie świętował 25-lecie istnienia

To było wielkie święto oleskiego sportu! Cały dzień (nie tylko sportowych) atrakcji przewidzieli organizatorzy wielkiego festynu na stadionie przy ulicy Wachowskiej w Oleśnie.

Świętowanie rozpoczęło się już o 11.00, kiedy to na boisku rządzili trampkarze, wygrywając z LZS-em Chróścice 4-1. Później zaprezentowali się młodsi piłkarze, którzy rywalizowali z rodzicami, jedni zagrali z mamusiami, inni z tatusiami. Jak to zwykle bywa, wynik tej rywalizacji miał znaczenie drugorzędne. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa!

W pokazowym meczu zaprezentowały się również oleskie siatkarki, które rywalizowały również z rodzicami na orliku, gdzie pokaz umiejętności dali również koszykarze.

Najważniejszym punktem imprezy był IV-ligowy mecz OKS-u Olesno z ostatnimi w tabeli Czarnymi Otmuchów. Rywal okazał się idealny na piłkarski jubileusz, bowiem piłkarze oprócz ciastem, piwem i kiełbaskami, mogli poczęstować kibiców kilkoma golami przedniej urody.

OKS wygrał 8-0, a w toczącym się w festynowym tempie meczu, bramki zdobywali: dwie Mateusz Jeziorowski, dwie Michał Bienias i po jednej Bartosz Kowalczyk, Wojciech Hober, Chidi Obaka oraz bramkarz Jarosław Kościelny z rzutu karnego.IMG_5853

W przerwie meczu zorganizowano konkurs dla kibiców – nie kręć, że strzelisz, w którym do wygrania była koszulka meczowa Adama Dei, z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Najlepszy w tej konkurencji okazał się Tomasz Brodziak.

Po meczu obecnych zawodników na boisko wyszli byli piłkarze prowadzenie przez byłych trenerów: Alfreda Nowaka, Andrzeja Kobyleckiego i Zbigniewa Bieniasa. Zawody sędziował Robert Kantner.

IMG_5858W “meczu gwiazd” wystąpili: Adam Kucharczyk, Andrzej Świerc, Bartek Janik, Beniamin Bednarski, Dariusz Gawlik, Dariusz Rozik, Marcin Gajdeczka, Grzegorz Krawczyk, Grzegorz Pietrzak, Jacek Skowronek, Jan Kula, Jerzy Jeziorowski, Kamil Jasina, Marcin Pacierz, Mateusz Flak, Mateusz Kurt, Mateusz Poraj, Michał Bioły, Paweł Górniak, Robert Krawczyk, Robert Morawski, Roman Jackowski, Tomasz Kopel, Tomasz Kubacki, Waldemar Chwiłka.

Na boisku rządziły pozytywna atmosfera, integracja i niezapomniane umiejętności. Niektórzy zawodnicy pokazali bowiem, że gry w piłkę się nie zapomina, a kilku z nich mogłoby powalczyć o miejsce w składzie obecnej drużyny.

IMG_6101W przerwie meczu gwiazd rozegrano kolejny ciekawy konkurs – Turbokozak. Wojciech Hober, Grzegorz Pietrzak, Mateusz Flak, Dariusz Rozik, Bartosz Kowalczyk, Tomasz Kubacki i kibic Artur Łysy rywalizowali o miano najlepiej wyszkolonego technicznie zawodnika. Na bramce stanął Marcin Gajdeczka, oczywiście były bramkarz OKS-u.

Rywalizowano w następujących konkurencjach:

strzał w poprzeczkę

pojedynek sam na sam z bramkarzem

bezpośredni strzał z rzutu rożnego

karny w ciemno

strzał z połowy

nie kręć, że strzelisz

Wszystkie filmy można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=uQoaaaY8ufk&index=1&list=PLbI9Hf3BduLBpE_L5HWaqFcw3Pby4emQC

Zarządu Oleskiego Klubu Sportowego, organizator festynu rodzinnego bardzo serdecznie dziękuje za wsparcie materialne tego przedsięwzięcia, następującym sponsorom i darczyńcom: burmistrz Olesna, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie, NETECS Sp.z o.o., Bank Spółdzielczy, KLIMZA, REMOST, Piekarnia u Marcina, Auto-Art.,FAMEL, NESTRO.

Dzięki przekazanemu wsparciu klub mógł sfinansować w części wydatki związane w popularyzowaniem sportu i integrowaniem społeczności lokalnej poprzez 25-lecie największego klubu sportowego w powiecie.

Damian Pietruska

Podziel się