• Home »
  • Sport »
  • Zwycięstwo w Pucharze Polski i wiatr w żaglach – spóźniony start Start-u?

Zwycięstwo w Pucharze Polski i wiatr w żaglach – spóźniony start Start-u?

Start Dobrodzień w pięknym stylu wygrał regionalny Puchar Polski z LZS-em Kuniów 4-1, choć w regulaminowym czasie gry był remis 1-1. Stolarze tym samym zakwalifikowali się do wojewódzkich rozgrywek Pucharu Polski, otrzymali puchar i tysiąc złotych premii.

Lepiej finał Pucharu Polski regionu Kluczbork-Olesno zaczął się dla LZS-u Kuniów, który od 25. minuty prowadził 1-0. Jeszcze przed przerwą jednak zawodnicy Marcina Brysia zdołali wyrównać, a autorem gola był Sebastian Michalski, który z powodzeniem egzekwował rzut karny.

Obie drużyny miały szansę na zakończenie meczu w regulaminowym czasie gry, ale żadnej nie udało się tego dokonać. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której Start nie pozostawił wątpliwości, komu należy się puchar. Bramki w dodatkowych 30 minutach dołożyli Wojciech Grzesik, Dustin Jerominek i Maciej Biela. LZS Kuniów, reprezentant kluczborskiej B klasy, walczył dzielnie, ale tego dnia szczęście było po stronie Start-u.

To wielki sukces stolarzy, którym rekompensują słaby sezon w A klasie, gdzie nadal walczą o utrzymanie, aczkolwiek w ostatnim czasie wreszcie się przebudzili. W ostatnich trzech kolejkach nie przegrali żadnego spotkania, notując jednak tylko 6 punktów (w meczu z rezerwami Odry Opole na boisku padł remis 1-1, ale OZPN przyznał walkower dla opolan. Start zadeklarował, że będzie odwoływał się od tej decyzji). Dodatkowe trzy oczka sprawiłyby, że zawodnicy z Dobrodzienia zajmowaliby 9., a nie 11. miejsce w tabeli.

Tabela po 24 kolejkach (źródło 90minut.pl):

tabela

Nie zmienia to faktu, że Start dźwignął się i jest na dobrej drodze do pozostania w klasie A. Przed nim mecze z LZS-em Karczów i LZS-em Żywocice, którzy są w jego zasięgu.

W ostatniej kolejce Start poradził sobie z Gazownikiem Wawelno, choć do 87. minuty przegrywał 0-1. Bramki zdobywali Maciej Biela w 87. minucie i Dawid Wojtczyk, który dał prowadzenie swojej drużynie w ostatnich sekundach meczu!

Tabela rundy wiosennej  (źródło 90minut.pl):

runda

* zdjęcie Start Dobrodzień

Finał pucharu Polski (region Kluczbork-Olesno)

LZS Kuniów – Start Dobrodzień 1-4 (1-1)

Bramki dla Start-u: Sebastian Michalski, Wojciech Grzesik, Dustin Jerominek i Maciej Biela.

Start Dobrodzień: Jurczyk – Smandzich (Hehnel), Michalski, Macherzyński, D.Wojtczyk – A. Kolecek (S. Grzesik), Olearczuk (W. Grzesik), Jańta (Mańka), Jerominek – Pijor, Biela. Trener Marcin Bryś

A klasa, 24. kolejka

Gazownik Wawelno – Start Dobrodzień 1:2 (0:0)

Bramki dla Start-u: 1-1 Biela 87., 1-2 Wojtczyk D. 93.

Start Dobrodzień: Jurczyk – Smandzich, Haberla, Michalski, Wojtczyk D. – Grzesik S. (Ruciński), Olearczuk, Jańta, Jerominek – Biela, Grzesik W. (Otrzonsek). Trener Marcin Bryś.