Blok operacyjny oficjalnie oddany do użytku

Blok operacyjny oficjalnie oddany do użytku

We wtorek 7 czerwca dokonano oficjalnego otwarcia po generalnym remoncie bloku operacyjnego w oleskim szpitalu.

Koszt remontu trzech segmentów (blok operacyjny, oddział ginekologiczny i OIOM)  wyniósł ponad 8 200 000 złotych. Blok operacyjny przeszedł już pierwsze operacje.

IMG_6460– To blok, który na dzisiejsze standardy nie jest może mercedesem, ale powiedzmy, wysokiej klasy oplem vectrą – ocenia Stanisław Belka, starosta oleski. – Będzie służył przez kolejne dwadzieścia pięć lat i mam nadzieję, że będzie to szczęśliwe miejsce przede wszystkim dla pacjentów. Praca w zmodernizowanym bloku przyniesie pewnie sporo satysfakcji również personelowi. Zupełnie inaczej się bowiem pracuje, z nowym zapałem i z ochotą przystępuje się do zabiegów, kiedy jest jasno, czysto, a wszystko nadaje się do użytku. Dzięki temu powinna podnieść się jakość usług. Mam nadzieję, że wpłynie to również na zmianę w podejściu samych lekarzy do pacjentów.

Oficjalnie otwarcie bloku operacyjnego wieńczy kolejny etap remontu oleskiego szpitala.

IMG_6455– Można powiedzieć, że główny remont szpitala kończy się, ponieważ praktycznie dziewięćdziesiąt procent pomieszczeń jest zmodernizowanych i dostosowanych do norm, które narzuca nam rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia z 2012 roku, ale do modernizacji pozostaje jeszcze między innymi oddział położniczy, pediatryczny i część oddziału wewnętrznego – mówi Stanisław Belka, starosta oleski.

 Damian Pietruska

Podziel się