Polska-Niemcy 8-8 – integracyjny turniej w Wichrowie

Polska-Niemcy 8-8 – integracyjny turniej w Wichrowie

Spotkania pomiędzy LZS-em Wichrów, a klubem sportowym TSV Hertingshausen z Niemiec trwają już 8 lat. Po raz pierwszy sportowcy z Niemiec gościli w Wichrowie w październiku 2008 roku. Tym razem już po raz piąty dwudziestu piłkarzy z Niemiec zagościło u polskich przyjaciół.

Inicjatywa wspólnej współpracy doczekała się realizacji, dzięki zaangażowaniu m.in. Bronisława Czaplińskiego, prezesa LZS-u Wichrów i byłego zawodnika LZS Wichrów – Bogdana Mielczarka- obecnie zawodnika TSV. To jego zaangażowanie oraz promocja rodzinnego klubu zaowocowała trwającą już kilka lat współpracą.

Większość zawodników z TSV była już w Wichrowie po raz piąty, jednak młodsi sportowcy gościli tutaj po raz pierwszy. Entuzjastycznie wzięli udział w rozgrywkach i już zapowiedzieli swój udział w kolejnych spotkaniach.

Głównym wydarzeniem dla obu drużyn był mecz pomiędzy zaprzyjaźnionymi klubami, który rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnów Polski i Niemiec.

W barwach Wichrowa zagrali: Janusz Kurpiel, Mateusz Kwaczyński, Marcin Ligendza, Zdzisław Mielczarek, Andrzej Kiedrzyn, Konrad Kus, Jan Kucharczyk, Eugeniusz Kołecki, Paweł Majchrowski, Krzysztof Błaszczyk, Kamil Bednarz, Damian Wieczorek, Krystian Jamrozy, Robert Kępa, Paweł Wieczorek, Grzegorz Kansik, Piotr Świerc, Krystian Obłąk, Sławomir Więckowski.

To był mecz integracyjny, co nie znaczy, że bez sportowych emocji. Goście już od pierwszego gwizdka sędziego Bogdana Panka mocno zaatakowali bramkę gospodarzy i już w 7. minucie meczu padł pierwszy gol.

Zawodnicy z Wichrowa cały czas odrabiali straty do przeciwnika i w konsekwencji ostateczny wynik meczu zakończył się remisem 8:8. Warto zaznaczyć, że w składzie gości grało kilku zawodników z czwartoligowego Baunatal.

Bramki dla Wichrowa strzelili: Paweł Majchrowski (5 goli), Janusz Kurpiel, Paweł Wieczorek, Kamil Bednarz (po 1 golu).

Gratulujemy obu drużynom wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów we wzajemnej współpracy.

*- Informacja i zdjęcia organizatorów.

Podziel się