Oleskie gimnastyczki brylowały w województwie

Oleskie gimnastyczki brylowały w województwie

W ostatnim tygodniach gimnastyczki z UKS Gwiazda Olesno z sukcesami wystąpiły na parkietach opolskiego MDK i Hali Widowiskowo-Sportowej w Chrząstowicach.

W poniedziałek 30 maja w Opolu odbył się XVI Wojewódzki Festiwal Szkolnych Zespołów Tanecznych FANTAN 2016. Na deskach opolskiego MDK-u przedstawiono 40 choreografii tanecznych w kilku kategoriach. Oleskie “Gwiazdy” swoje układy zaprezentowały w dwóch konkurencjach tanecznych: „Inne formy taneczne” oraz „Widowisko taneczne” w kategorii gimnazjów, w których wytańczyły dwa I miejsca.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu na zakończenie mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych, mając możliwość wypróbowania swoich sił w innych rodzajach tańca, np. HIP-HOP, taniec współczesny itp.

W sobotę 4 czerwca w Chrząstowicach w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się I Wojewódzki Turniej Tańca „Czasem zakręceni”, zorganizowany przez gminę Chrząstowice oraz Stowarzyszenie Kalejdoskop działające na terenie gminy. W turnieju wzięło udział 851 tancerzy w 72 choreografiach.

W każdej z konkurencji zespoły zaprezentowały się w dwóch kategoriach: dzieci do lat 7 oraz do lat 11. Oleskie zawodniczki kolejny raz pokazały ogromną klasę. W turnieju wzięły udział wszystkie gimnastyczki z UKS “Gwiazda” Olesno, tj. grupa pani Agaty Bąk – najmłodsze uczestniczki, grupa pani Pauliny Piech – średnia grupa wiekowa i najstarsze dziewczynki, pod opieką pani Alli Potapovej.

Dla tych najmłodszych i średnich tancerek było to ogromne przeżycie, gdyż większość z nich pierwszy raz prezentowała się na parkiecie przed tak liczną widownią i wśród tak licznej konkurencji – ocenia Jacek Bąk, prezes UKS Gwiazda Olesno. – Pokazy tych najmłodszych wywołują zawsze wiele radości i euforii i tak było tym razem. Dziewczynki z obu grup zaprezentowały się bardzo dobrze zdobywając wyróżnienia.

Najstarsza grupa, w konkurencji Taniec Współczesny zatańczyła CAN-CAN z elementami tańca pochodzącymi z CAN-CAN’a Mule Rouge wystawianego na paryskich deskach wszystkim znanego kabaretu, wywołując ogromną euforię i zachwyt wśród publiczności. Dziewczynki zaprezentowały się w pięknych strojach, z uśmiechami na twarzach, emanując ogromną energią podczas pokazu, podrywały widzów do oklasków.

Drugą konkurencją, w której oleskie tancerki pokazały ogrom swoich umiejętności i zapału, był Show Dance i układ taneczny pt. ”Ciężkie Życie”. Moc wrażeń podczas tego tańca znowu zapierała dech w piersiach widowni.

– W układzie tak wiele się działo, że miało się wrażenie, jakby to była swego rodzaju bajka lub lekka opowieść o tym, co przeżywają każdego dnia nasze pociechy – komentuje Jacek Bąk.

W tej konkurencji w kategorii dzieci do lat 11 “Gwiazdeczki” zdobyły II miejsce na podium.

– Cała impreza zorganizowana była na bardzo wysokim poziomie począwszy od dostępności do zaplecza garderobianego dla każdego zespołu po dmuchańce dla najmłodszych i opiekę ze strony organizatorów. Serdecznie gratulujemy wszystkim dziewczynkom i dziękujemy trenerkom za ogromną pracę włożoną w przygotowanie dzieci do występów – mówi prezes klubu.

Na kolejne występy oleskich artystek zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie w niedzielę 19 czerwca o godz. 17.00.

*- Informacja: UKS Gwiazda Olesno, zdjęcie: Joanna Hęcinska – LaiCoti Fotografia (zdjęcie nie pochodzi z ostatnich występów).

Podziel się