Rodzinny festyn zdrowia w Wachowie

Rodzinny festyn zdrowia w Wachowie

W niedzielę 19 czerwca na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej w Wachowie, przy współpracy rady rodziców, dyrekcji, nauczycieli i uczniów odbył się Rodzinny Festyn Zdrowia pod hasłem „Zdrowo, owocowo i sportowo”. Tego dnia dla wszystkich gości przygotowany został szereg atrakcji.

Festyn-uroczyście otwarty przez Ewę Płaziuk, dyrektor szkoły rozpoczął się od dwóch humorystycznych przedstawień. Pierwszego, wykonanego przez uczniów z klasy II i III pt. „Rzepka” oraz drugiego, w którym udział wzięli uczniowie z klas IV-VI, zatytułowanego „Rolnik szuka żony”.

Po przedstawieniach zaproszony gość-dietetyk Sonia Chuć opowiedziała jak należy dbać o zdrowie; omówiła zalety uprawiania sportu i zachęciła do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Powiedziała co należy jeść, czego unikać a także przeprowadziła krótki konkurs dla dzieci, w którym nagrodami były zdrowe banany. Dietetyczka przez czas trwania festynu czekała w wyznaczonym i widocznym miejscu na wszystkich zainteresowanych z indywidualnymi problemami i pytaniami.

Sport i aktywność fizyczna to podstawy zdrowego stylu życia. Wiedzą o tym uczniowie ze szkoły w Wachowie, którzy uczęszczają na dodatkowe, pozalekcyjne zajęcia ruchowe. Popisy taneczne dzieci mogliśmy podziwiać oglądając pokaz grupy „Omega”, która była kolejnym punktem programu.

Było wiele atrakcji muzycznych. Można było wysłuchać występu Orkiestry Dętej z Szemrowic oraz podziwiać talenty muzyczne uczniów i absolwentów PSP w Wachowie.

Na Festynie Zdrowia nie zabrakło stoisk, na których promowane były zdrowe przekąski. Serwowany był pełnoziarnisty chlebek z twarożkiem naturalnym, czosnkowym, warzywnym – udekorowany świeżym ogórkiem, pomidorem, koperkiem i szczypiorkiem. Te smakołyki ufundowane zostały przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Oleśnie. Dla smakoszy owoców przygotowane zostały owocowe szaszłyki i owocowe jogurty.

Oprócz tych smakołyków powodzeniem cieszyły się ciasta przygotowane przez rodziców uczniów PSP w Wachowie, a na tych „bardziej głodnych” czekała kiełbasa z grilla.

Nikt nie zapomniał o najmłodszych gościach. Dla nich był popcorn, wata cukrowa i lody. Dzieci mogły bawić się w specjalnie przygotowanym dla nich kąciku zabaw, w którym były klocki Play Mobile. Najmłodszym malowano twarze i każde dziecko otrzymało balonowe zwierzątko.

Przez cały czas trwania festynu przybyli goście mogli obejrzeć serię filmów „ Śmietnik w mojej głowie”. Na koniec imprezy odbył się mecz piłki nożnej w którym udział wzięli: dzieci, rodzice oraz przybyli goście.

Rodzinny festyn w Publicznej Szkole Podstawowej w Wachowie to udana inicjatywa. Dzięki wszystkim chętnym osobom zaangażowanym w jego organizację z całą pewnością nie zostanie wykreślony z kalendarza imprez szkolnych.

*- Informacja i zdjęcia: PSP Wachów.

Podziel się