Szkolny rok pełen sukcesów w oleskiej “Jedynce”

Szkolny rok pełen sukcesów w oleskiej “Jedynce”

To był bogaty w sukcesy rok szkolny w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Oleśnie.

Szkoła ma się czym chwalić, a konkretniej sukcesami uczniów.

 • Laureatami w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej i Obywatelskiej zostali Julia Adamczyk z klasy III c oraz Bartek Zug z klasy III b.
 • Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego otrzymali Zuzanna Rataj z klasy III b, Stefania Prochota z klasy III c oraz Bartek Zug klasa III b.
 • Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego został Michał Wiendlocha z klasy III b.
 • Dawid Kałuża z klasy III c otrzymał tytuł Finalisty Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.
 • Tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego otrzymali Beata Jurczok oraz Sara Kistela z klasy II c oraz Jakub Wieczorek z klasy II e.
 • Tytuł Finalisty Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej otrzymał Michał Gaida z klasy II e, a jego kolega z klasy Damian Nowak uzyskał tytuł laureata w tym konkursie.
 • Tytuł Laureata w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA otrzymał Piotr Zug z klasy I c,
 • Tytuł Laureata w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej otrzymała Oliwia Czołkos z klasy I c.

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Oleśnie to szkoła słynąca z wyjątkowych osiągnięć sportowych. W XV Klasyfikacji Sportowej Szkół Powiatu Oleskiego reprezentujące szkołę dziewczęta z “Jedynki” już czwarty raz z rzędu osiągnęły pierwsze miejsce, a chłopcy zajęli miejsce drugie.

 •  II Miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajęła drużyna składająca się z Jakuba Wieczorka, Dawida Platy oraz Damiana Nowaka z klasy II e, Jakuba Pierzyny oraz Patryka Jędraka z klasy II a, Kacpra Zachy i Michała Woźnego z klasy III a i Michała Wieczorka z klasy III b.
 • Miejsce III zajęli Barbara Bartela i Patrycja Wąsik z klasy III a, Anna Respondek z klasy III b, Agata Podstawa z klasy II c, Seget Ewelina z klasy II a, Kucharczyk Kamila z klasy II a, Laura Gręda z klasy I d oraz Wiktoria Chęcińska z klasa I c.
 • W Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce III Miejsce wywalczyli Barbara Bartela, Laura Gręda, Kamila Kucharczyk i Anna Respondek.
 • Wyjątkowo popisał się Jakub Pierzyna z klasy II a, który zdobył I Miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce – bieg na 1000 m.

Uzdolnionej młodzieży podczas apelu z okazji zakończenia roku szkolnego gratulowała Grażyna Jończyk, dyrektor, Adam Adamski, wicedyrektor, Janusz Wojczyszyn, naczelnik Wydziału Edukacji oraz Jan Jaskulski, skarbnik gminy i Henryk Kucharczyk, przewodniczący rady miejskiej.

Wręczono też zaszczytne tytuły Przyjaciela Szkoły oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Akademię kończącą ten rok szkolny przygotowała klasa II c pod opieką wychowawcy Anety Paśmionki. Oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalno-instrumentalny pod nadzorem Bogdana Mieszkalskiego, a o oprawę wizualną zadbała Joanna Srokosz z podopiecznymi.

Wszystkim uczniom życzymy słonecznych wakacji i samych sukcesów.

*- Informacja i zdjęcia: PG 1 Olesno.

Podziel się