Piknik ŚDS Sowczyce z oleskim nadleśnictwem

Piknik ŚDS Sowczyce z oleskim nadleśnictwem

W wtorek 28 czerwca Środowiskowy Dom Samopomocy w Sowczycach dzięki współpracy i finansowemu wsparciu, zorganizował po raz kolejny imprezę integracyjną dla podopiecznych wraz z rodzicami i rodzeństwem w Chatce pod Brzozami w Wojciechowie.

Piknik z Nadleśnictwem Olesno był połączony z zakończeniem kolejnego etapu terapeutycznego.

– Przeprowadziliśmy wiele ciekawych zabaw, były mega bańki mydlane, super duże puzzle z postaciami zwierząt, ogromna gra planszowa „Wszędobył Leśny” – mówi Katarzyna Balcerzak, dyrektor ŚDS w Sowczycach. – Rozegrany został również towarzyski mecz integracyjny naszych podopiecznych, rodziców oraz leśników, który niczym nasza drużyna narodowa przysporzył nam wielu pozytywnych emocji, odkryliśmy kilka ukrytych talentów, m.in. panią Ewę jako bramkarza meczu.

Jedną z atrakcji naszego pikniku był poczęstunek na świeżym powietrzu: ciasto, kawa, herbata, napoje oraz grill. Pracownicy nadleśnictwa zapewnili ciekawą część edukacyjną w postaci materiałów oraz rozmów z podopiecznymi, każdy otrzymał również prezent w postaci książki i portfela.

Nadal jedną z największą atrakcji imprezy pozostaje przejazd samochodami terenowymi po lesie. W imprezie udział wzięło 66 osób.

– Jeszcze raz dziękujemy naszym przyjaciołom z Nadleśnictwa Olesno – mówi Katarzyna Balcerzak.

*- Informacja i zdjęcia: ŚDS Sowczyce.

Podziel się