Jubileusz 90-lecia LZS Rudniki

Jubileusz 90-lecia LZS Rudniki

LZS Rudniki ma co świętować! Na jubileusz 90-lecia, piłkarze wywalczyli awans do klasy okręgowej, co postanowili uczcić w sobotę i niedzielę 9 i 10 lipca podczas wyjątkowych uroczystości.

– 90-lecie to piękny jubileusz, musimy sobie uzmysłowić, że klub powstał w 1926 roku, czyli już przed wojną – mówi Andrzej Pyziak, wójt gminy Rudniki. – Przetrwał tyle z różnymi okresami, z przerwami, ale ciągle funkcjonuje i to jest chyba największym osiągnięciem tego klubu. Chciałem podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas i energię, organizując prace klubu, bo bez tych ludzi jego istnienie nie byłoby możliwe. Obecni działacze i sportowcy sami sobie zapracowali na piękny prezent na jubileusz, ponieważ awansowali do wyższej ligi.

Organizatorzy przygotowali dwa dni atrakcji. W ramach jubileuszu w sobotę zorganizowano turniej lokalnych drużyn, w którym gospodarze mieli kolejny powód do świętowania, bowiem zdecydowanie wygrali. Po turnieju nastąpiło uroczyste otwarcie, podczas którego zaproszeni goście wręczali upominki na ręce prezesa klubu oraz zaprezentowano skład zespołu, który wywalczył awans do klasy okręgowej.

– Analizując historię naszego LZS-u uświadomiłem sobie, ilu wspaniałych ludzi brakuje na tym jubileuszu – mówi Adam Admaczyk, prezes LZS-u Rudniki. – Nie wiem czy bardziej brakowało czy poświęciło się. I to właśnie im, nie wymieniając z imienia i nazwiska, żyjącym i już nieobecnym wśród nas, dedykuję dzisiejsze zaszczyty. 90 lat LZS-u Rudniki to nasz wspólny, wielki sukces. Doceniajmy to i dbajmy o nasz klub. Trzeba pamiętać, że sport wyrabia wiele pozytywnych cech. Jeśli chcemy dobrze wychować młode pokolenie, musimy dostrzec pozytywny wpływ sportu na młodzież. Na koniec prośba do władz samorządowych i sponsorów – nie zapominajcie wspierać rudnickiego LZS-u, bo bez was nie osiągniemy żadnego sukcesu.

Na uroczystym otwarciu pojawił się również Tomasz Garbowski, nowy prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który podkreślił, że tego samego dnia Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu świętowało w Reńskiej Wsi 70-lecie, a LZS Rudniki ma historię bogatszą o 20 lat.

W niedzielę w ramach jubileuszu na boisku zaprezentowali się najlepsi piłkarze województwa opolskiego, bowiem w pokazowym mecz zagrał MKS Kluczbork z KKS-em Kalisz.

Uroczystościom towarzyszyły wieczorne zabawy z zespołem Nice z Nowej Brzeźnicy.

Gratulujemy tak bogatego jubileuszu i życzymy kolejnego awansu w rozpoczynającym się w sierpniu sezonie!

Damian Pietruska

Podziel się