Dobrodzień będzie miał salę widowiskowo-kinową za milion złotych

Dobrodzień będzie miał salę widowiskowo-kinową za milion złotych

Gruntowny remont sali widowiskowo-kinowej w dobrodzieńskim domu kultury to trzyletni projekt, który zakłada unowocześnienie auli.

Koszt całej inwestycji to ponad 979 tysięcy złotych, z czego 25 procent (245 729 zł) pochodzi z budżetu miasta Dobrodzień. 734 tys. złotych wynosi dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całość inwestycji trwać będzie trzy lata.

– Pierwszy rok jest najmocniej obciążony budżetowo, ponieważ musimy rozdysponować ponad 400 tys. złotych. Ministerstwo narzuciło nam podział kwot w najbliższych latach i musimy się do nich dostosować – mówi dyrektor Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Agnieszka Hurnik. – Niestety w związku z remontem nie możemy korzystać z sali przez trzy lata.

Do najważniejszych zmian należy: podwyższenie widowni, zaprojektowanie i budowa luku wyciszającego, zmiana kształtu sceny, zamontowanie wentylacji oraz ogrzewania.

Zmianie ulegnie również ilość miejsc na widowni. Z aktualnych 345 zostanie 297 siedzisk. Zmniejszenie ilości miejsc wynika z konieczności przystosowania widowni do obowiązujących norm bezpieczeństwa.

Podziel się