Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (27-28 sierpnia)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (27-28 sierpnia)

Jak co tydzień zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

Gminne dożynki w Rudnikach

dozynki_rudniki


Dożynki gminne Radłów

dozynki_radlow


Wonderland – Anpol – Stare Olesno

beach_party

Więcej informacji o imprezie można znaleźć tutaj:http://ool24.pl/2016/08/16/wonderland-anpol-stare-olesno/


Magnum Club Wachów

magnum27-28,31


Festyn rodzinny Praszka

Festyn_plakat


Kino plenerowe Olesno

idol_kino_plenerowe


Sport

Letnie Turnieje – Gorlik 2016


Gorzowski Turniej Deblowy

zaproszenie_turniej_deblowy1


Piłka nożna

Klasa okręgowa, 3 kolejka

LZS Rudniki – Żubry Smarchowice

Sobota 27.08.2016, godz. 17.00

Rudniczanie podejdą do tego pojedynku podbudowani wyjazdowym zwycięstwem 2-0 w poprzedniej kolejce ze starym znajomym  – Hetmanem Byczyna. Żubry jak na razie w tym sezonie dwa razy zremisowali kolejno z Victorią Chróścice 0-0 i z LZS-em Gronowice 1-1.

Nie trzeba nikomu mówić jak ważny jest dobry początek sezonu dla wszystkich, a szczególnie dla beniaminka. Szybko zdobyte punkty dadzą wiele spokoju w dalszych częściach sezonu.


Klasa A, grupa I

Piast Gorzów Śląski – LZS Rożnów

Sobota 27.08.2016, godz. 17.00

Chciałoby się napisać lider A klasy zagra z jedną z najsłabszy drużyn w lidze, takie bowiem wnioski można wyciągnąć z tabeli, ale po… pierwszej kolejce. Piast wygrał bowiem w poprzednim meczu aż 6-1 z Rolnikiem Wierzbica, a tak wysoka wygrana była najwyższa w poprzedniej kolejce, co dało gorzowianom fotel lidera.

Pierwszy mecz po przerwie u siebie, Piast to jedna z ciekawszych drużyn w A klasie, dajcie nam zwycięstwo!


LZS Kościeliska – Prosna Zdziechowice

Sobota 27.08.2016, godz. 17.00

Spotkanie dawnych znajomych z oleskiej klasy B. LZS Kościeliska awansował bowiem dwa sezony temu, a Prosna w poprzednim sezonie. Obie drużyny jednak inaczej rozpoczęły sezon. LZS Kościeliska wygrał na wyjeździe aż 4-0 ze Zniczem Włochy, a Prosna przegrała u siebie  1-3 z Widawą Lubską.

Nawet na oficjalnym, facebook-owym profilu Prosny krytykuje się zespół za tę porażkę:

Fatalny początek…
Nasz zespół bo beznadziejnym meczu przegrywa z Widawą Lubska 3:1. Nasi zawodnicy wyglądali jakby zapomnieli jak gra się w piłkę. Był to naprawdę słaby mecz w naszym wykonaniu i zasłużenie go przegrywamy. 
Oby był to pierwszy i ostatni tak słaby mecz, szansę na zrehabilitowanie się już za tydzień w Kościeliskach.

To może być ciekawe spotkanie…


LZS Uszyce – Rolnik Wierzbica

 Niedziela, 28.08.2016, godz. 17.00

Rolnik Wierzbica to beniaminek przetestowany w poprzedniej kolejce przez Piasta Gorzów Śląski, który wygrał aż 6-1. W takim razie, tym bardziej na własnym terenie, LZS Uszyce też powinien sobie poradzić.

To jednak nie matematyka, a piłka nożna, tutaj podobne kalkulacje nie często się sprawdzają.


LZS Ligota Oleska – Znicz Włochy

Niedziela, 28.08.2016, godz. 17.00

LZS Ligota Oleska to jedna z mocniejszych ekip w kluczborsko-oleskiej A klasie. Dobrze również rozpoczęła sezon, bo od zwycięstwa 5-1 z LZS-em Rożnów. Naszym zdaniem Piast Gorzów Śląski i LZS Ligota Oleska to drużyny, które powinny w tym sezonie udowodnić dominację w lidze.


A klasa, grupa V

Start Dobrodzień – LZS Stary Ujazd

Sobota 27.08.2016, godz. 17.00

Start Dobrodzień ponownie rozpoczął sezon w V grupie A klasy, a nie jak pozostałe zespoły z powiatu oleskiego w I grupie, a szkoda bo kolejna nasza drużyna w I grupie dodałaby atrakcyjności tym rozgrywkom (z naszego punktu widzenia). Wiadomo kolejne derbowe pojedynki i mecze z wieloma podtekstami.

Zespół z Dobrodzienia musi jednak radzić sobie w V grupie, która przez wielu uważana jest za mocniejszą niż ta olesko-kluczborska. Zespół został wzmocniony kilkoma ciekawymi zawodnikami, a jego grającym trenerem został znany doskonale w naszym powiecie Grzegorz Włoch.

Start jednak źle wystartował. W pierwszym meczu uległ bieniaminkowi – LZS Szczedrzyk 0-1. Na inaugurację w Dobrodzieniu czekamy na zwycięstwo!


Damian Pietruska

Podziel się