Prawie 180 km/h motocyklem w terenie zabudowanym

Prawie 180 km/h motocyklem w terenie zabudowanym

W ręce policjantów ruchu drogowego z Olesna wpadł 37-letni motocyklista. Mężczyzna w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 178 km/h. Dodatkowo jednoślad nie posiadał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

Olescy policjanci ruchu drogowego, patrolując drogę wojewódzką nr 901, w miejscowości Pludry zauważyli bardzo szybko jadącego motocyklistę. Miernik prędkości pokazał, że kierujący jedzie w terenie zabudowanym z prędkością 178 km/h.

Podczas kontroli dokumentów okazało się, że motocyklista nie posiada też aktualnych badań technicznych. Piratem drogowym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy. Teraz jego sprawa zostanie skierowana do sądu. Oprócz utraty na 3 miesiące uprawnień do kierowania, 37-latkowi grozi również grzywna nawet do 5 000 złotych.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się