200 osób uczestniczyło w plenerze “Trzeźwy umysł” w Oleśnie

200 osób uczestniczyło w plenerze “Trzeźwy umysł” w Oleśnie

Ponad 200 osób uczestniczyło w VII Plenerze “Trzeźwy Umysł”, który jest adresowany do osób niepełnosprawnych z województwa opolskiego i śląskiego.

Uczestnikami byli podopieczni opolskich Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu oleskiego, Zespołu Placówek Edukacyjnych i Środowiskowego Domu Samopomocy z Lublińca.

Plener podzielony był na dwa dni. Odbywał się bowiem w środę i czwartek 7 i 8 września. Pierwszy dzień był realizowany w Pałacu w Pawłowicach, gdzie odbyły się szkolenia z psychologiem, warsztaty taneczne i plastyczne, zajęcia integracyjne i sportowe oraz jak zwykle ciekawe warsztaty fotograficzne, które przeprowadził oleski fotograf Mateusz Antkowiak.

Drugi dzień, który był podsumowaniem pleneru, odbył się w hali Zespołu Szkół w Oleśnie, gdzie uczestnicy pleneru zaprezentowali występ artystyczny przygotowany pierwszego dnia oraz wystawę prac i zdjęć wykonanych w Pawłowicach.

IMG_9731Tradycyjnie punktem kulminacyjnym był mecz integracyjny osób niepełnosprawnych i zaproszonych gości. Choć zawodnicy nie odpuszczali, a w meczu padło kilka efektownych bramek, wynik miał znaczenie drugorzędne. Liczyła się integracja i dobra zabawa.

Zaproszenie goście i jednocześnie zawodnicy, reprezentowali kilka ważnych instytucji. W meczu integracyjnym wystąpili między innymi: Roland Fabianek, wicestarosta oleski, Maciej Flank, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie, Roman Neugebauer, skarbnik powiatu, Wojciech Wiecha, komendant oleskiej straży pożarnej, Stanisław Filak i Piotr Godyla, przedstawiciele oleskiej policji, Beniamin Godyla, właściciel piekarni Kłos i Pałacu Pawłowice, Jerzy Rosół z Nadleśnictwa Olesna i przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Oleśnie – Joachim Hadam i Tomasz Włóczyk.

Po meczu, który sędziował Zbigniew Bienias, znany oleski trener, zawodnicy otrzymali medale i podpisali się na pamiątkowej piłce.

Podczas finałowego dnia pleneru w kilku układach artystyczno-tanecznych zaprezentowały się gimnastyczki z UKS Gwiazda Olesno.

VII Plener “Trzeźwy umysł” przeszedł do historii i z pewnością można go uznać za w pełni udany!

Damian Pietruska

Podziel się