W Oleśnie całe rodziny pchały kulą

W Oleśnie całe rodziny pchały kulą

To już trzeci Festiwal Pchnięcia Kulą w oleskiej “Trójce”. Inspiracją zorganizowania festiwalu oraz jej uczestnikiem od samego początku jest Anna Wloka, kulomiotka z Brońca.

W imprezie, która odbyła się w sobotę 24 września, uczestniczyły całe rodziny, nauczyciele, sportowcy oraz samorządowcy. Szkoła jako organizator po raz trzeci stanęła na wysokości zadania. Zapewniła niecodzienną rywalizację, gry, zabawy, występy artystyczne, poczęstunek, a przede wszystkim wspaniałą, rodzinną atmosferę.

IMG_0835Z organizacji festiwalu zadowoleni byli sami uczniowie, którzy dobrze się bawili, mogli spróbować swoich sił w olimpijskiej dyscyplinie i spędzić w ciekawy sposób czas ze swoimi rodzinami. Impreza poprzez promocję zdrowego stylu życia ma również charakter edukacyjny.

– Festiwal bardzo mi się podoba, zawsze jest miła atmosfera. To również dobra okazja, żeby lepiej się poznać i łączyć różne grupy – mówi Marysia Łyniewska. – Pchnięcie kulą to niełatwa dyscyplina, ale z pewnością każdy się w niej odnajdzie.

– Nasza szkoła jest bardzo aktywna pod względem wychowania fizycznego – mówi Mateusz Ćwieląg. – Mamy dużo dodatkowych zajęć, dużo ćwiczymy i osiągamy bardzo dobre wyniki na zawodach sportowych. Zdarzają się nawet sukcesy na arenie krajowej. Moim ulubioną dyscypliną jest siatkówka, ale pchnięcie kulą to również interesujący sport.

IMG_1061Otyłość u dzieci i młodzieży to jedna z chorób cywilizacyjnych naszych czasów, a jak wiadomo najlepszym sposobem do jej zwalczenia jest aktywność fizyczna. Oleska “Trójka” wie jak zmobilizować uczniów do wysiłku poprzez zabawę. Festiwal okazał się, więc wspaniałym pomysłem, a historia Anny Wloki pokazuje, że nawet z małej miejscowości można wybić się i startować w zawodach na całym świecie.

Być może o jednym z uczestników sobotniej imprezy jeszcze kiedyś usłyszmy?


Przedstawiamy komplet wyników z III Festiwalu Pchnięcia Kulą w Oleśnie:

Open mężczyźni:

I miejsce – Adam Krawulski – 16,32
II miejsce – Jakub Kościelny – 14,27
III miejsce – Mariusz Dembowski – 12,87

Open kobiety:

I miejsce – Wiktoria Bąbel – 10,05
II miejsce – Sylwia Gernand – 9,58
III miejsce – Anna Król-Czyżewska – 9,30

Gimnazjum dziewczęta:

I miejsce – Paulina Kuzaj – 10,65
II miejsce – Karolina Bednarska – 9,28
III miejsce – Julia Chęcińska – 8,93

Gimnazjum chłopcy:

I miejsce – Damian Nowak – 12,12
II miejsce – Tobiasz Pawełczyk – 11,99
III miejsce – Karol Lech – 11,34

Szkoła podstawowa dziewczęta:

I miejsce – Maria Łyniewska – 7,81
II miejsce – Oliwia Kościelna – 7,48
III miejsce – Weronika Krupa – 6,57

Szkoła podstawowa chłopcy:

I miejsce – Mateusz Ćwieląg – 7,94
II miejsce – Sebastian Brodacki – 7,52
III miejsce – Denis Kandziora – 7,35


Damian Pietruska

Podziel się