Mafia, demony i wampiry w Oleśnie

Mafia, demony i wampiry w Oleśnie

To był LARP na poziomie! Po raz drugi w Oleśnie zorganizowano grę fabularną polegającą na odegraniu przydzielonych ról bez wcześniejszych prób.

Na samym początku warto wyjaśnić pojęcie „LARP”.

14641996_721458398017977_1948691293504512367_nLARP (Live Action Role Playing) jest pomieszaniem gry fabularnej z teatrem, gdzie gracze mają do wykonania wiele zadań. By je zrealizować, musi dogadywać się z innymi bohaterami, oszukiwać ich, podsłuchiwać, dowiadywać różnych wartościowych rzeczy. Wszystko po to, aby na końcu wygrać lub przegrać, a z tym powiązana jest często śmierć.

Tym razem organizatorzy przygotowali uczestnikom masę wątków zaczynając od nadprzyrodzonych wampirów i sekty, poprzez Interpol, CIA, KGB, a kończąc na mafii i milionerach. LARP Ritz Hotel przeniósł graczy do fikcyjnego hotelu na Mont Blanc w Szwajcarii, gdzie towarzyszyły im intrygi, zbrodnie i jazz. Obowiązkowy był strój nawiązujący do lat ’20 i ’30 XX w.

Jak się skończył? Prawie wszyscy zginęli, wygrała mafia, która uzyskała czek na kilkadziesiąt tysięcy złotych od milionera. Oprócz niej wygrał wampir, który znalazł swojego “ucznia”, czyli kolejnego wampira. Miał też odbyć się rytuał przyzwania demona, jednak jedyna osoba, która miała tą umiejętność zginęła we wcześniejszej strzelaninie.

Moim zdaniem był to lepiej zorganizowany i dopracowany LARP niż rok temu – mówi Michał Skowronek. – Na pewno dzięki muzyce i odpowiednim strojom był dużo większy klimat w wczucie w odgrywane postacie. Za tak dobre odgrywanie postaci, jakie tam było, można powiedzieć, że wygrali wszyscy.

Impreza odbyła w domu św. Edyty Stein. Ta nieszablonowa gra jest coraz popularniejsza w Oleśnie. Zapewne za rok lub szybciej usłyszymy o kolejnej edycji!

* fot. Archiwum uczestników LARP

Podziel się