Boże Narodzenie w pudełku po butach

Boże Narodzenie w pudełku po butach

Zbliża się magiczny czas, w którym obdarowujemy swoich bliskich prezentami. My zachęcamy, by prezentem obdarować również osoby potrzebujące. To bardzo proste.

Prezenty w pudełku po butach to inicjatywa franciszkanów z Klasztora pw. św. Antoniego Padewskiego we Wrocławiu. Akcję koordynuje pochodzący z Borek Wielkich brat Rafał Gorzołka.

– Wasza paczka to dar dla osób potrzebujących – mówi brat Rafał. – Zapraszamy wszystkich chętnych i chcących zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka do włączenia się w świąteczną akcję. Wszystkim, którzy do tej pory zaangażowali się w akcję, serdecznie dziękujemy!

Sama akcja “Boże Narodzenie w pudełku po butach” z roku na rok nabiera tempa. Pierwsze prezenty już spływają do brata Rafała.15268076_576786655838657_27421625637356892_n

– W skrócie chodzi o to, by zrobić prezent w pudełku po butach, napisać na mim przedział wiekowy i czy ma trafić do mężczyzny, czy kobiety. My znajdziemy odpowiednią osobę i przekażemy prezent. Ta akcja rośnie w siłę. Rok temu łącznie zebraliśmy 400 paczek, a była to dopiero nasza trzecia edycja. Rozpoczęliśmy ją w Londynie, gdzie nasi znajomymi prowadzą stowarzyszenie Michała Archanioła.

Akcja w Oleśnie i okolicach trwa do 12 grudnia. Paczki prosimy dostarczać do Klasztoru Franciszkanów w Borkach Wielkich pw. św. Franciszka z Asyżu lub na oleską plebanię do księdza Marcina Adamca. Prezenty odbierze brat Rafał i dostarczy osobom potrzebującym we Wrocławiu. We Wrocławiu paczki można dostarczać do  Klasztora pw. św. Antoniego Padewskiego.

– Cała akcja pokazuje nam i uczy nas dzielenia się z drugim człowiekiem. Ten prezent jest czasem impulsem do otwarcia się na drugich. To symbol naszej miłości i czysto ludzkiego odruchu do innych. Dobrze się czujemy dając innym coś dobrego, sprawiając radość i niespodziankę. Tak i ta akcja jest nośnikiem waszej pozytywnej energii, waszego spojrzenia na drugiego jak na brata.

Finiszem akcji jest organizowana przez nas, franciszkanów, wigilia dla najbardziej potrzebujących we Wrocławiu. To tylko jedna z naszych wigilii jaką przygotowujemy, ale za to największa i najbogatsza w emocje. Każda osoba będąca na wigilii ( a przygotowujemy ją na 500 osób) na koniec spotkania otrzymuje właśnie paczkę przygotowaną przez Ciebie drogi czytelniku i za to wam serdeczne dziękuję – mówi brat Rafał.

Każdy chętny ma możliwość przygotowania paczki świątecznej dla jednego z podopiecznych klasztoru (bezdomnego, bezrobotnego, osoby starszej, członka rodziny wielodzietnej).

– Chcemy, by tak jak my wszyscy, poczuli magię świąt i zostali obdarowani niespodzianką. Ideą akcji jest to, by prezent dla tej osoby zmieścił się w pudełku po butach – kontynuuje franciszkanin.

Co może znaleźć się w paczce?

Kosmetyki, artykuły spożywcze, ubrania, ciepła bielizna, buty. Ważne, by były to rzeczy nieużywane, w końcu to prezent. Prosimy również, by na pudełku napisać, dla kogo przeznaczona jest paczka, czyli płeć oraz wiek lub rozmiar ubrań i butów.
Na bieżąco na fanpage’u Fundacji: FUNDACJA ANTONI będzie można śledzić do kogo trafiają nasze prezenty.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Małymi gestami niesiemy dużą pomoc.

Michał Krzyminski

15178266_572731766244146_5310232924528662208_n

Podziel się