VIII Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków – Praszka

VIII Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków – Praszka

Przedszkolaki z aż siedmiu placówek z gminy Praszka brały udział w VIII Mikołajkowym Turnieju Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Praszki. Turniej odbył się w czwartek 1 grudnia w hali “Kotwica” w Praszce.

Milusińscy biegali, przechodzili przez obręcz, toczyli piłkę, ścigali się z balonami, błyskawicznie układali puzzle, przenosili piłki do kosza. Dyrektorzy placówek rzucali piłkami do kosza. W turnieju była prawdziwa rywalizacja sportowa, świetna zabawa oraz fantastyczna atmosfera na boisku i trybunach wśród licznie zgromadzonych kibiców.

Wciągnięcia flagi olimpijskiej na maszt przy dźwiękach hymnu olimpijskiego dokonali Szymek Tkacz i Antek Gędek.

W turnieju wzięły udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Praszka:

  • Publiczne Przedszkole nr 1 w Praszce,
  • Publiczne Przedszkole nr 2 w Praszce,
  • Zespól Szkolno-Przedszkolny w Strojcu wraz z oddziałem w Ganie
  • Publiczne Przedszkole w Kowalach,
  • Przedszkole przy Zespole Placówek Specjalnych w Praszce,
  • Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek z Praszki,
  • Przedszkole przy Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Wierzbiu.

Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy oraz paczki z cukierkami, które wręczała Danuta Janikowska, zastępca burmistrza Praszki.

Słodkie prezenty dla przedszkolaków ufundowali: Neapco Praszka, Ceramika Budowlana – Bożena i Wiesław Dziodzio, Elstan – Rafał Żywioł, Demont – Krzysztof Derkowski, Biuro Rachunkowe – Anna i Daniel Poniatowscy, Biuro Rachunkowe – Alina Poniatowska, Plus-minus – Anna i Robert Szkudlarek, Mieszalnia Farb i Lakierów – Paweł Młynek, Fis Polan – Renata i Krzysztof Polak, Imsyda – Sylwester Imiełowski, Parkiety – Izabela i Leszek Pokorscy, Dudi Studio – Ewelina i Piotr Dudek, Bartimex – Bartłomiej Łucki, P.W. Fumet, RHS Wieluń.

– Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w turnieju i zapraszamy na kolejny IX Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków w 2017 roku – mówi Jarosław Knaga, zastępca dyrektora M-GOKiS ds. sportu.

* – Informacja i zdjęcia: M-GOKiS Praszka.

Podziel się