• Home »
  • Informacje »
  • W Oleśnie będzie można bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w samochodzie

W Oleśnie będzie można bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w samochodzie

W Oleśnie będzie można bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w samochodzie

Właściwe działanie świateł bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rusza kampania pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, która ma zwrócić uwagę kierowców, jak ważny, dla ich bezpieczeństwa, jest stan oświetlenia pojazdu. W kampanię włączyło się blisko 200 stacji diagnostycznych w całej Polsce.

W tym jedna oleska firma – SKP „BAAG” przy ulicy Częstochowskiej 1 w Oleśnie (tel. 34 358 22 67). Oświetlenie będzie można bezpłatnie sprawdzić i ustawić w soboty 10 i 17 grudnia w godzinach od 8.00 do 13.00.

Na terenie Opolszczyzny udział w kampanii zadeklarowały trzy stacje:

  • Waldemar Kasperek – Naprawy powypadkowe i stacja kontroli pojazdów Opole ul. Żytnia 2b, tel. 77 440 4008,
  •  Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Opole ul. Wrocławska 145, tel. 77 710 0332,
  • SKP „BAAG” Olesno ul. Częstochowska 1, tel. 34 358 22 67.

Bardzo ważnym jest, aby zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, oświetlenie pojazdu było sprawne i wydajne. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Światła powinny świecić na odpowiedniej wysokości, pod odpowiednim kątem. Powinny mieć również określone natężenie i barwę. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie, mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi bądź oślepianiem innych uczestników ruchu drogowego.

81-17171Tylko w grudniu ubiegłego roku na polskich drogach zginęło 1721 pieszych, czyli prawie siedmiokrotnie więcej niż w maju (25 osób). Niewątpliwie części z tych zdarzeń można było uniknąć. Gdyby kierowca miał sprawne technicznie i prawidłowo wyregulowane światła, a pieszy był dobrze widoczny, choćby poprzez założone odblaski.

*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się