W Malichowie powstał nowoczesny zakład. Firma rośnie w oczach!

W Malichowie powstał nowoczesny zakład. Firma rośnie w oczach!

Hurtownia elektryczna online oraz producent rozdzielnic i przedłużaczy – Doktorvolt to przykład, jak w krótkim czasie można stworzyć świetnie prosperujący zakład pracy, który z miesiąca na miesiąc powiększa grupę klientów, zatrudniany personel oraz zwielokrotnia dochody.

Ze względu na dynamiczny rozwój, firma nie mieściła się już w dawnej siedzibie w Gwoździanach, dlatego postanowiła wybudować nową, własną halę produkcyjną z częścią biurową w Malichowie. Inwestycja wyniosła ponad milion złotych i została ukończona w listopadzie 2016 roku.

20161201_145328Co ciekawe, przedsiębiorstwo już teraz planuje dalszą rozbudowę budynku ze względu na wzrost zamówień i powiększenie kadry pracowników. Obecnie firma zatrudnia 11 pracowników.

Wszystko zaczęło się w 2013 roku. Hurtownię założyli młodzi ludzie, którzy wrócili do Polski z Zachodu. Wykorzystują doświadczenie, którego nie chcą zmarnować.

– Wraz z żoną wyjechałem do Niemiec kilkanaście lat temu – mówi Zbigniew Maleska, właściciel firmy. – Zaczynaliśmy nowe życie jak przeciętni obcokrajowcy, niemal od zera, od ciężkiej pracy fizycznej. W pewnym momencie zdecydowałem się założyć firmę w Niemczech. Rozpocząłem handel artykułami elektrotechnicznymi. Kosztowało nas to dużo zdrowia, ale wiedziałem, że to jedyny sposób na samowystarczalność finansową. Penetracja rynku w Niemczech nie była łatwa, głównie ze względu na wrodzoną skrupulatność i dokładność Niemców. Trzeba było temu sprostać.

img_1908Po pewnym czasie małżeństwo postanowiło otworzyć firmę w Polsce, co szybko okazało się strzałem w dziesiątkę, a doświadczenie wyniesione z niemieckiego rynku bezcenne.

– Nasza hurtownia na polskim rynku istnieje już ponad 3 lata – mówi Zbigniew Maleska. – Był to okres ciężkiej i trudnej pracy. Nieustanna walka o klienta, ciągła konkurencja z większymi hurtowniami, czasami i nieprzespane noce, tylko po to, by zapewnić dobrą, szybką i niezawodną obsługę. Cechą wyróżniającą Doktoravolta od konkurencji jest stała dostępność asortymentu i najniższe ceny w Polsce.

Uczciwość, solidność, szybkość, wysoka jakość przy zachowaniu niskich cen – te wszystkie cechy zostały zauważone nie tylko przez klientów z Polski i zagranicy, ale również docenione przez wiele ważnych instytucji. Ukoronowaniem działalności było uzyskanie certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, potwierdzający rzetelność firmy i dbałość o właściwe relacje we wszystkich dziedzinach sprawdzanych w trakcie trwania programu.

20161201_190039Przedsiębiorstwo charakteryzują również prospołeczne postawy. Firma chętnie wspiera lokalne inicjatywy, promuje miejscowych artystów i aktywnie uczestniczy w organizowaniu wielu imprez odbywających się w powiecie oleskim.

Doktorvolt to połączenie nowoczesności z chwaloną na całym świecie polską przedsiębiorczością.

Damian Pietruska


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się