Jasełka w dyskotece? Świetny pomysł!

Jasełka w dyskotece? Świetny pomysł!

W niedzielę 11 grudnia w sali Magnum Club w Wachowie odbył się Wieczór Adwentowo-Bożonarodzeniowy, na którym nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Wachowie, jej uczniowie, ich rodzice oraz okoliczni mieszkańcy i zaproszeni goście spotkali się przy wspólnym stole, aby cieszyć się przedświątecznym czasem.

W miłą atmosferę wprowadziła wszystkich Ewa Płaziuk, dyrektor szkoły, która przywitała wszystkich gości.

„Dziewczynka z zapałkami” to tytuł przedstawienia, które zaprezentowali uczniowie szkoły. Było to widowisko niezwykłe, ponieważ dzieci pokazały nie tylko swoje talenty sceniczne, ale również muzyczne. Całość przedstawienia pokazującego scenki z życia samotnej dziewczynki, której losem nikt się nie zainteresował, przeplatana była kolędami i utworami świątecznymi.

Uczniowie śpiewali oraz grali na różnych instrumentach: flecie, trąbce, akordeonie. Profesjonalna oprawa sceniczna i muzyczna potęgowała nastrój spektaklu. Goście nagrodzili aktorów i muzyków gromkimi brawami. Dzieci były bardzo z siebie dumne, kiedy słyszały wiele pochwał pod swoim adresem. Hans Christian Andersen z pewnością byłby zadowolony z takiego sposobu zaprezentowania jego baśni, bo jak sam powiedział: „Wartość ma nie tylko sam podarunek, ale też sposób w jaki zostaje ofiarowany”.

Najistotniejsze było przesłanie przedstawienia, które przypomniało wszystkim , że warto rozejrzeć się wokół siebie, aby dostrzec innych. Może ktoś potrzebuje naszej pomocy, uwagi, czy nawet miłości i radości.

Po przedstawieniu, w blasku świec rozpoczęło się wspólne świętowanie. Rodzice uczniów serwowali gościom pyszne ciasta, herbatę oraz kawę. Na talebimie wyświetlane były zdjęcia z różnych uroczystości szkolnych. Można było dostrzec, jak wiele ciekawych atrakcji zapewnia dzieciom Publiczna Szkoła Podstawowa w Wachowie.

Nie można zapomnieć o kiermaszu, na którym każdy mógł nabyć świąteczny stroik i o licytacji chatek piernikowych przygotowanych przez rodziców uczniów. Wszystkie datki zebrane podczas Wieczoru Adwentowo-Bożonarodzeniowego zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci oraz szkoły.

Ten grudniowy wieczór wprowadził wszystkich w nastrój zadumy, radości, wewnętrznego szczęścia na nadchodzące święta.

*- Informacja i zdjęcia: PSP w Wachowie.

Podziel się