• Home »
  • Informacje »
  • “Wyskakali” prezenty dla potrzebujących. Kolejna pozytywna akcja w Praszce

“Wyskakali” prezenty dla potrzebujących. Kolejna pozytywna akcja w Praszce

“Wyskakali” prezenty dla potrzebujących. Kolejna pozytywna akcja w Praszce

W sobotę 3 grudnia w hali “Kotwica” w Praszce został zorganizowany I Charytatywny Maraton Jump Fitness pod tytułem: „Wigilia Pełna Prezentów”. Niosących bezinteresowną pomoc oraz świetną zabawę uzbierało się blisko ponad 40 uczestniczek i uczestników.

dsc_0052_wynikKażdy z nich otrzymał magiczną czapkę Świętego Mikołaja oraz butelkę wody na zabicie pragnienia. 2,5-godzinne zmagania na trampolinach poprowadziła instruktorka Justyna Koper Gielniak oraz Anna Gwiazdowska, które wywoływały masę uśmiechów i rumieńców.

Wiadomo, że potrzebujący są wśród nas, dlatego każdy z uczestników w trakcie trwania maratonu mógł zgłosić rodzinę, która potrzebuje pomocy.

– Dzięki hojności uczestników udało się zebrać 1 172 złote oraz 57 kilogramów żywności i produktów pierwszej potrzeby gospodarstwa domowego – mówią organizatorzy. – Komisja za zebrane pieniądze dokonała zakupu sprzętu AGD. W piątek wieczorem 9 grudnia sprzęt AGD oraz produkty zostały dostarczone do rodziny. Były uśmiechy oraz łzy szczęścia. Tego widoku nie sposób opisać słowami. Chociaż w ten sposób możemy wesprzeć rodzinę w trudnej sytuacji.


dsc_0255_wynikOrganizatorzy: Ludowy Klub Sportowy „Basket”, Fitness Justyna, Krajowe Porozumienie Mieszkańców, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce.

Wolontariusze, którzy pomogli przy organizacji całego przedsięwzięcia: Julka Wilk, Iga Ślusarczyk, Miłosz Majtyka, Bartosz Głogowski, Kacper Belka, Jakub Polak, Damian Cierpucha, Bartosz Majtyka, Rafał Simbor, Tomasz Szymański.

– Mamy jeszcze dużo pomysłów, które czekają na realizacje. Nie tylko z zakresu aktywności fizycznej, ale również rozwoju miasta, przemysłu, aktywizacji społeczeństwa w innych dziedzinach jak i klasach wiekowych – mówi Tomasz Szymański. – Pamiętajmy, że produkty i prezenty mają magiczną moc, mogą stworzyć radosne święta. Wszystkim uczestnikom, organizatorom i darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok.

Informacja: LKS Basket Praszka. Materiał filmowy: Bartek Stańczyk, Amadeusz Pilak.

Podziel się