Nasza reprezentacja wygrała turniej w Niemczech

Nasza reprezentacja wygrała turniej w Niemczech

Mateusz Kurt oraz Adam i Sebastian Deja, czyli zawodnicy pochodzący z gminy Olesno, razem ze swoją drużyną wygrali w turnieju organizowanym w Niemczech. Turniej halowej piłki nożnej, który nosił nazwę “Tyskie Cup”, odbył się w sobotę 3 grudnia w Solingen kolo Düsseldorfu.

Pochodzący z Wachowic Adam i Sebastian Deja zostali zaproszeni do udziału w turnieju przez Mateusza Kurta, byłego oleśnianina, obecnie mieszkającego w Niemczech, który pracuje jako trener personalny i dietetyk. Adam Deja obecnie na co dzień reprezentuje barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała, a Sebastian Deja gra w MKS-ie Kluczbork.

Cała trójka grała w zespole nazwanym “Tiki Taka Ekstraklasa” wraz z zawodnikami z polskimi korzeniami, którzy grają w Niemczech na wysokim poziomie.

W turnieju wzięło udział 20 polskich drużyn z całych Niemiec. Były cztery grupy po pięć drużyn.

Zespół “Tiki Taka Ekstraklasa” bezkonkurencyjnie zwyciężył w turnieju “Tyskie Cup 2016”, bez porażki, z ogromną liczbą zdobytych bramek.

Poznaliśmy fajnych, nowych ludzi, a poziom gry stał na wysokim poziomie – mówią Adam i Sebastian Deja. – Jesteśmy pod wrażeniem fajnej, polskiej atmosfery oraz organizacji turnieju. Na pewno będziemy mile wspominać ten pobyt w Niemczech.

 

Podziel się