Jak mnie widzą, tak mnie piszą – projekt zrealizowany

Jak mnie widzą, tak mnie piszą – projekt zrealizowany

Z inicjatywy prezesa Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słonecznik” Katarzyny Balcerzak został zrealizowany pierwszy projekt pn. „Jak mnie widzą, tak mnie piszą”.

Stowarzyszenie, funkcjonujące przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Sowczycach zostało utworzone 7 kwietnia 2016 roku.

W programie projektu zaplanowano warsztaty z wizażu oraz fotograficzne.

Instruktaż z zakresu pielęgnacji skóry twarzy, nakładania makijażu przeprowadziła Aleksandra Górka. Z kolei Mateusz Antkowiak podczas prezentacji multimedialnej w zwięzłym i przystępnym skrócie przedstawił najnowsze nowinki dotyczące obsługi aparatów fotograficznych.

Uwieńczeniem zajęć z wizażu i fotografii było zaprezentowanie wystawy zdjęć podczas spotkania ewaluacyjno-wigilijnego osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami oraz władzami lokalnymi, które odbyło się 20 grudnia 2016 roku w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.

W świątecznym nastroju uczestnicy ŚDS w Sowczycach wystąpili w przygotowanym przedstawieniu bożonarodzeniowym pt. „Jasełka na wesoło”.

W tym roku podopieczni w nieco humorystycznej formie opowiedzieli losy Świętej Rodziny z Nazaretu. Praca nad poprawną wymową, siłą głosu, odpowiednią intonacją oraz ogólnym obyciem scenicznym była nie lada wyzwaniem dla Uczestników. Jednakże ich determinacja podczas prób oraz efekt końcowy w postaci wystąpienia jest godny nieskończonych pochwał – mówi terapeutka Marietta Dragon.

logo-kwitnace-pl-pion-rgbRównież św. Mikołaj nie zapomniał o odwiedzeniu podopiecznych Domu, przynosząc prezenty dla każdego. W przyjaznej atmosferze w blasku choinki wszyscy przełamali się opłatkiem życząc sobie zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Zadanie jest finansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

*- Informacja ŚDS Sowczyce, zdjęcia Mateusz Antkowiak.

Podziel się