Dzień Dawcy z Fundacją DKMS w ZSZ Olesno

Dzień Dawcy z Fundacją DKMS w ZSZ Olesno

W poniedziałek 30 stycznia miała miejsce trzecia edycja akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego.

Fundacja DKMS Polska dysponuje największą w naszym kraju bazą potencjalnych dawców, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 945 000 osób.

Szkolnym koordynatorem akcji była Wiesława Galus, którą dzielnie wspierała grupa wolontariuszy z klasy IV kh i III tk: Sylwia Książek, Denis Friedrich, Marlena Biskup, Natalia Świcarz, Christie Kamska, Kinga Respondek, Weronika Szydło, Kamil Słomian i Kamil Ochmański.

Uczniowie ci nie tylko prowadzili rejestrację potencjalnych dawców w dniu akcji, ale również spotkali się z pełnoletnimi uczniami ZSZ oraz ZSEiO w Oleśnie w ramach pogadanek dotyczących powyższych zagadnień. Kolportażem plakatów informacyjnych zajęły się Marlena Biskup i Sylwia Książek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom o wielkim sercu, w szczególności uczniom naszej szkoły, którzy zgłosili się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych i szpiku kostnego – mówią organizatorzy.

Zarejestrowanych zostało 15 osób.

*- Informacja i zdjęcie: ZSZ Olesno.

Podziel się