• Home »
  • Sport »
  • Tenisiści z Wachowa sukcesy zdobywają w gminie, powiecie, a nawet w województwie!

Tenisiści z Wachowa sukcesy zdobywają w gminie, powiecie, a nawet w województwie!

Tenisiści z Wachowa sukcesy zdobywają w gminie, powiecie, a nawet w województwie!

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wachowie nie przestaje zaskakiwać wynikami w tenisie stołowym. Szkoła, która nie ma własnej hali gimnastycznej zdobywa sukcesy w gminie, powiecie, a nawet województwie.

Ostatnim, wielkim sukcesem był brązowy medal mistrzostw województwa, który zdobyła Wiktoria Poloczek. W czwartek 9 lutego w Niemodlinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym indywidualnym. Po sukcesach Wiktorii na szczeblu gminnym i powiatowym przyszedł czas na poważne wyzwanie, z którym poradziła sobie wyśmienicie.

Uczennica PSP Wachów wygrywała mecz za meczem, odsyłając kolejne zawodniczki z turnieju i tym sposobem dotarła do półfinału, gdzie minimalnie przegrała 2:3 z obecną mistrzynią województwa. W meczu o trzecie miejsce pewnie pokonała swoją rywalkę z Dalachowa 3:0, zdobywając swój kolejny medal, ale pierwszy tak ważny na turnieju rangi wojewódzkiej!

– To największy sukces Wiktorii i mój jako jej nauczyciela – mówi Tomasz Kaliciak, nauczyciel wf-u w PSP Wachów. – Jestem dumny z sukcesu mojej wychowanki oraz z tego, że pokazała dziś wielki charakter i wolę walki w każdym spotkaniu. To dla naszej szkoły wielki sukces, że mimo braku warunków i małej ilości dzieci osiągamy sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim.

Oprócz tego szkoła w Wachowie zdobyła dwa Mistrzostwa Gminy Olesno w tenisie stołowym drużynowym. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobyli Patryk Kazior i Kamil Adamus, a w kategorii dziewcząt triumfowały Wiktoria Poloczek oraz Monika Kubik.

Gminne mistrzostwa odbyły się w poniedziałek 6 lutego w PSP nr 3 w Oleśnie.

Dzięki zwycięstwu uczniowie z Wachowa będą reprezentować gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się po feriach zimowych w Dalachowie.

To jeszcze nie wszystko. PSP Wachów po raz trzeci z rzędu został mistrzem gminy Olesno szkół podstawowych w tenisie stołowym indywidualnym. Zawody odbyły się w piątek 20 stycznia w PSP nr 3 w Oleśnie, gdzie zawodnicy Tomasza Kaliciaka zdobyli pierwsze miejsca w kategorii chłopców i dziewcząt.

Wśród chłopców 1. miejsce zdobył Patryk Kazior, 3. miejsce Kamil Adamus, a Łukasz Wróbel znalazł się na miejscu 6-8. Wśród dziewcząt mistrzowski tytuł sprzed roku obroniła Wiktoria Poloczek!

Gratulujemy!


*- Informacja i zdjęcia: PSP Wachów.

Podziel się