PSP Kowale: Największy sportowy sukces od 25 lat!

Aż 3 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalach wystąpiło na Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych Indywidualnie w tenisie stołowym, które odbyły się w czwartek 9 lutego w Niemodlinie. Uczniowie wrócili z mistrzostw ze srebrnym medalem i dobrymi wynikami.

Największy sukces osiągnęła Julia Jachymczyk, która rozegrała znakomite zawody. Zdecydowanie wygrała cztery mecze z rzędu i zameldowała się w finale, w którym po walce przegrała 1:3 i zdobyła srebrny medal mistrzostw. Startowało aż 39 najlepszych zawodniczek województwa, które przebrnęły przez zawody gminne i powiatowe.

W kategorii chłopców Jakub Kuliberda zajął miejsce w przedziale 17-24, a Daniel Wiktorek w przedziale 25-32.

– Julka rozegrała znakomite zawody, z meczu na mecz grała coraz lepiej i po kolei z kwitkiem odprawiała kolejne zawodniczki – komentuje Rafał Grzebiela, trener PSP Kowale. – Tylko w meczu finałowym po walce uległa 1:3. Dla Julki to największy sukces w jej karierze zawodniczej. Dla mnie jako trenera/nauczyciela to również największy sukces w mojej dotychczasowej pracy a dla szkoły w Kowalach to największe osiągnięcia sportowe od 25 lat. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni!

Szkoła w Kowalach pokazuje, że nawet w małej miejscowości można kształcić sportowe talenty. Zawodnikom i trenerowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mistrzostwa Województwa w Niemodlinie to niesamowity sukces zawodniczek z powiatu oleskiego. W końcowej klasyfikacji wszystkie pierwsze pięć miejsc zostało zajęte przez dziewczęta z naszego powiatu! Chyba można postawić tezę, że powiat oleski może stać się kuźnią tenisowych talentów.