• Home »
  • Informacje »
  • To jest hit Internetu! Śląska wersja “Hello” nagrana przez wokalistki z Olesna i Gorzowa

To jest hit Internetu! Śląska wersja “Hello” nagrana przez wokalistki z Olesna i Gorzowa

To jest hit Internetu! Śląska wersja “Hello” nagrana przez wokalistki z Olesna i Gorzowa

Spontaniczne nagrany utwór w kilka dni stał się hitem Internetu. Rozpisują się o nim ogólnopolskie media, a cover utworu Adele usłyszało kilkaset tysięcy internautów.

Zespół Frele tworzą: Marcelina Bednarska z Olesna, Marta Skiba z Gorzowa Śląskiego oraz Magdalena Janoszka z Tworoga.

Utwór powstał spontanicznie i został nagrany w kilka minut. Wokalistki nie spodziewały się takiego szerokiego odzewu.

– Trudno powiedzieć, że na utwór pojawił się jakikolwiek “pomysł”. Cały projekt jest stuprocentowym dziełem przypadku – komentują dziewczęta. – Śpiewamy ze sobą na co dzień, a poza tym przyjaźnimy się, więc często się spotykamy. “Achim” to wynik wspólnego weekendu, dobrego humoru i dystansu do rzeczywistości. Powstał w trzy minuty, zupełnie spontanicznie, nagrałyśmy go na telefon i wrzuciłyśmy na prywatny profil na Facebook-u w celu rozbawienia znajomych. Okazało się, że rozbawił nie tylko ich.

Artystki idą za ciosem i już powoli przygotowują się do tworzenia kolejnych “śląskich szlagierów”.

– Skala zasięgu utworu absolutnie nas przerosła, więc, odpowiadając na zainteresowanie, powstała strona “Frele”. Kolejne hity z pewnością się więc pojawią. Co do języka śląskiego – lubimy jego brzmienie, ale jego wybór w tej piosence był czystym przypadkiem, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Można spodziewać się świetnie wykonanych utworów. Marcelina Bednarska, Marta Skiba oraz Magdalena Janoszka tworzą między innymi zespół So What. Próbkę ich wokalnych umiejętności można zobaczyć tutaj:

Będziemy na bieżąco informować o kolejnych wyczynach “Frelek”.

Damian Pietruska

Podziel się