7 listów gończych, 80 przestępstw. Zatrzymany w Wielkiej Brytanii

7 listów gończych, 80 przestępstw. Zatrzymany w Wielkiej Brytanii

Poszukiwany 7 listami gończymi 30-letni mieszkaniec powiatu oleskiego został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna podejrzany jest o ponad 80 różnego rodzaju przestępstw. Jego zatrzymanie to efekt międzynarodowej współpracy polskich i angielskich policjantów. Pokrzywdzeni stracili blisko 70 000 złotych. Mężczyzna musi liczyć się z karą nawet 10 lat więzienia.

Policjanci wydziału kryminalnego oleskiej komendy zajmujący się poszukiwaniami osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili, że poszukiwany europejskim nakazem aresztowania 30-letni mieszkaniec powiatu przebywa na terytorium Wielkiej Brytanii.

Olescy kryminalni ustalili dokładny adres mężczyzny podejrzewanego o włamania, kradzieże oraz oszustwa. Nawiązali kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, które przekazało te informacje oficerowi łącznikowemu Polskiej Policji w Manchesterze.

W środę 15 lutego, brytyjscy policjanci zatrzymali 30-latka w miejscowości wskazanej przez oleskich policjantów. Mężczyzna przez ponad 3 lata ukrywał się przed organami ścigania. Poszukiwany był 7 listami gończymi, w tym Europejskim Nakazem Aresztowania, za kradzieże, włamania, oszustwa i przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna usłyszał łącznie ponad 80 zarzutów. Pokrzywdzeni stracili blisko 70 000 złotych. Po przywiezieniu do Polski, 30-latek trafi do zakładu karnego, gdzie może spędzić nawet do 10 lat więzienia.

*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się