Koncert zespołu Rollin Jester – Muzyka sposobem na życie

Koncert zespołu Rollin Jester – Muzyka sposobem na życie

W sobotę 4 marca w ramach autorskiego programu „Muzyka moją wartością i sposobem na życie” w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się koncert rockowego zespołu Rollin Jester.

Organizatorami koncertu byli: Młodzieżowe Centrum Kariery z Olesna, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących z Olesna oraz Zespół Rollin Jester z Opola. Koncert skierowany był do młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, poszukującej pracy oraz wszystkich zainteresowanych z powiatu oleskiego oraz powiatów ościennych.

Paweł Kuźnicki i Aneta Wiatr-Żyta, wychowawcy Ośrodka Szkolenia i wychowania OHP w Oleśnie również zadbali o to, aby młodzież wzięła czynny udział w koncercie.

-Koncert Rollin Jester jest pierwszym etapem współpracy, którą nawiązaliśmy z managerem zespołu Wojciechem Kaczanem w ramach autorskiego programu „Muzyka moją wartością i sposobem na życie” – mówią organizatorzy. – Wiosną planujemy wspólnie zorganizować konkurs pn. „Muzyka – dobry sposób na zawód, pasję i hobby”, spotkania młodzieży z muzykami oraz wiele niespodzianek, których jeszcze nie zdradzimy.

Zespół Rollin Jester zagrał dzięki wsparciu osób oraz instytucji takich jak: Sylwester Lewicki burmistrz Olesna, Ewelina Buczkowska, dyrektor Banku Credit Agricole w Oleśnie, Ernest Hober, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie, Państwo Renata i Andrzej właściciele firmy Bradas w Oleśnie, Małgorzata Król, dyrektor Król Nieruchomości i Kredyty w Opolu, Sławomir Zwierzchowski, właściciel firmy Norbi w Praszce, Państwo Ilona i Włodzimierz Kałuża, właściciele Agencji Ubezpieczeniowej w Praszce, Mariusz Matusiak, właściciel firmy Gracja w Praszce, Teresa Kowalczyk, właścicielka firmy usługi krawieckie w Praszce, Falck Medycyna oraz Martyna Zaremba fotograf.

Rollin Jester to czterech niesamowitych muzyków, którzy nigdy nie wyrośli z rocka. Po kilkunastu latach ponownie razem wystąpili na scenie rockowej. Charyzma, śpiew i dobra zabawa. Zespół Rollin Jester porwał publiczność do wspólnej szalonej zabawy – cztery niesamowite osobowości, które wywarły mocne wrażenie na młodych ludziach.

Ich utwory to mocne teksty nie pozbawione humoru, ale i słów gorzkiej prawdy o dzisiejszym świecie. Muzycy podziałali na publiczność jak magnes. W trakcie występu można było usłyszeć takie utwory jak „Rollin Jester”, „Przetrwam”,„ Pył”, „Hipokryzja”, „Bazar”, „Tommorow”, „Slave” czy „Oto ja”. Od pierwszego utworu pozytywna energia została przekazana publiczności. Fani entuzjastycznie reagowali na każdy utwór. Na zakończenie koncertu publiczność z energią bisowała i nie chciała, aby zespół zakończył swój występ.

– Serdecznie dziękujemy współorganizatorce Annie Wypasek, doradcy zawodowemu ZSEiO, wolontariuszce Katarzynie Dyla, zespołowi Rollin Jester oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego koncertu – mówią organizatorzy. – Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z wszystkimi zainteresowanymi.


*- Informacja i zdjęcia: MCK w Oleśnie.

Podziel się