List nauczycieli oleskiej “Jedynki” do rodziców w związku z reformą

List nauczycieli oleskiej “Jedynki” do rodziców w związku z reformą

Szanowni Rodzice!

Jako nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie chcielibyśmy przekazać, że jest nam bardzo przykro w związku z opiniami na nasz temat, które pojawiły się ostatnio w prasie i zostały podpisane przez mieszkańców okolicznych miejscowości.

Uważamy za bardzo krzywdzącą wypowiedź, w której nazywa się naszą szkołę MOLOCHEM. Zdajemy sobie sprawę, że każdy ma prawo do walki o swoją placówkę. Nie chcemy nikogo obrażać, a jedynie zwrócić uwagę, że kształcimy wspaniałą młodzież i osiągamy bardzo dobre wyniki. Posiadamy wielu laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Odnosimy znaczące sukcesy sportowe. Uczniowie nasi mają ogromne możliwości, ucząc się w klasach z rozszerzonym językiem angielskim lub niemieckim, o profilu z rozszerzoną matematyką czy informatyką, jak i w klasach sportowych. Posiadamy również klasy integracyjne oraz pracownię doradztwa zawodowego. Poprzez kontakty z lokalnymi przedsiębiorcami staramy się dbać o przyszłość ekonomiczną naszych uczniów i poszerzać ich wiedzę zawodoznawczą.

Nasza szkoła jest przyjazna i bezpieczna. Dbamy o wszechstronny rozwój naszych wychowanków. Realizujemy ciekawe projekty edukacyjne. Kształcimy umiejętności językowe, organizując wyjazdy zagraniczne oraz zapraszając wolontariuszy z różnych krajów. Mamy szkołę nowoczesną i naprawdę bardzo dobrze wyposażoną. Rodzice, którzy posyłają swoje dzieci do Naszej szkoły, są zadowoleni z tak szerokiej propozycji edukacyjnej. Słyszymy wiele pozytywnych opinii na ten temat!

Prosimy, abyście nie oceniali nas pochopnie, szczególnie jeśli nas nie znacie. Zapraszamy! Można zobaczyć, że nasza szkoła to nie moloch, a mili, sympatyczni uczniowie i przychylni im nauczyciele.

I nie chodzi o to, żeby się tutaj chwalić, ale na niesprawiedliwe opinie wywołane zapewne chaosem wokół reformy edukacji, musimy zareagować.

Macie wspaniałe dzieci! Wybierając szkołę dla swojego dziecka, weźcie pod uwagę jego dobro i możliwości wszechstronnego rozwoju. Myślimy, że na tym powinno nam wszystkim najbardziej zależeć!

Grono pedagogiczne PG nr 1 w Oleśnie

Podziel się