Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (18-19 marca)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (18-19 marca)

W tym cyklu zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


Projekt Arka 2

petarda6_zlogo_bialym2


Sport

Tenis stołowy

Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Tenisie Stołowym Weteranów

zaproszenie


Piłka nożna

IV liga, 18 kolejka

OKS Olesno – KS Krapkowice

Sobota, 18.03.2017, godz. 15.00

iv-18

(tabela – pilkaopolska.pl)

To może być trudna runda dla nowego trenera, chociaż na pierwszy rzut oka, sytuacja na taką nie wygląda. Grzegorz Świtała pokieruje znacznie słabszą drużyną od tej, która występowała w rundzie jesiennej. Przerwa zimowa bowiem totalnie wysprzątała oleską szatnię, zostawiając w niej naprawdę wąską kadrę.

Odeszli zawodnicy, którzy stanowili o sile tej drużyny, a lista jest bardzo długa: Patrick Riemann (Małapanew Ozimek, IV liga), Michał Bienias (Śląsk Łubniany, klasa okręgowa), Mateusz Pawelec, Wojciech Popczyk (obaj LZS Rudniki, klasa okręgowa), Wojciech Górski, Jakub Górka (LZS Borki Wielkie, B klasa), Chidi Obaka, Sebastian Jainta, Michael Zuzel (nie wznowili treningów).

Aż 9 zawodników i to takich, z których bez najmniejszego problemu dałoby się stworzyć podstawową “jedenastkę” OKS-u (brakuje tylko bramkarza i zawodnika z pola).

Po stronie wzmocnień powrót Dariusza Rozika ze Start-u Dobrodzień i przyjście 18-letniego Jakuba Misiaka z Prosny Zdziechowice.

Kadra liczy jedynie 16 zawodników z pola, w tym aż 5 osiemnastolatków, którzy nie mają żadnego lub jedynie minimalne doświadczenie z gry w IV lidze.

OKS zajmuje (tylko w teorii) bezpieczne miejsce, czyli dziewiąte. To paradoksalnie nie jest łatwa sytuacja dla trenera, bowiem niby gra się o spokojne utrzymanie, nikt nie stawia wysokich oczekiwań, a jednak gorsza seria spowoduje, że sytuacja może stać się mocno niekomfortowa. Sezon na “przeczekanie” może stać się sezonem na “ratowanie”.

Na pierwszy ogień mecz, który wygrać trzeba. Do Olesna przyjeżdża trzeci od końca KS Krapkowice.


 A klasa grupa I, 14 kolejka

a-i-14

(tabela – pilkaopolska.pl)


Piast Gorzów Śląski – LZS Rolnik Wierzbica

Sobota, 18.03.2017, godz. 15.00

Można dopisać trzy punkty dla gorzowian. Nie wyobrażamy sobie innego scenariusza, jak dobre rozpoczęcie wiosny i pewne zwycięstwo Piasta u siebie z ostatnią drużyną w tabeli.


LZS Ligota Oleska – LKS Rożnów

Niedziela, 19.03.2017, godz. 15.00

Hit kolejki w A klasie! Dwie czołowe drużyny spotkają się w Ligocie Oleskiej, a my mamy nadzieję, że po tej kolejce, gospodarze będą o jedną pozycję wyżej.


LZS Kościeliska – Znicz Włochy

Sobota, 18.03.2017, godz. 15.00

Podobnie jak w przypadku Piasta. Trzy punkty muszą zostać w Kościeliskach. Lider na początek wiosny dostał zespół na wzmocnienie pewności siebie.


Dwie nasze drużyny już zdobyły pierwsze punkty tej wiosny. LZS Uszyce miał grać u siebie z LZS Pogoń Mikowice, a Budowlani Strojec na wyjeździe z Hetmanem II Byczyna. Mecze się nie odbędą, drużyny ze Strojca i Uszyc wygrały walkowerem 3-0, ponieważ ich rywale wycofali się z rozgrywek.

W tym sezonie walka o utrzymanie w grupie I A klasy, będzie zdecydowanie łatwiejsza.


A klasa, grupa V, 14 kolejka

a_v_14


Start Dobrodzień – KS Szczedrzyk

Sobota, 18.03.2017, godz. 15.00

Start będzie dzielnie walczył o utrzymanie. Dla niego każdy punkt będzie miał spore znaczenie.


Damian Pietruska

Podziel się