• Home »
  • Sport »
  • 5 goli, 4 w 13 minut – Tomasz Kuder to zawodnik niebezpieczny

5 goli, 4 w 13 minut – Tomasz Kuder to zawodnik niebezpieczny

Chociaż w drużynie z Żytniowa występuje Lewandowski, a na imię ma Waldemar, to tym razem w rolę Roberta Lewandowskiego, wcielił się Tomasz Kuder – zdobywca pięciu bramek w meczu LZS Żytniów – LZS Wojciechów 9-0.

Wyczyn jest jeszcze większy, bowiem Tomasz Kuder cztery bramki zdobył w 13 minut! Mówi się czasem, że ktoś zabił mecz, podnosząc wynik i przesądzając o zwycięstwie jednej z drużyn. Jeśli tak, to Kuder ten mecz wręcz rozszarpał, a żaden przeciwnik po takim nokaucie nie byłby w stanie podnieść się z desek.

Ale od początku. Ten mecz wcale nie musiał zakończyć się aż tak wysoką wygraną miejscowych. Dość powiedzieć, że do przerwy LZS Wojciechów przegrywał tylko 0-1, a mecz był dosyć wyrównany. Kiedy jednak Waldemar Lewandowski wraz z Tomaszem Kuderem od 52. minuty rozpoczęli strzelanie, nie było już czego zbierać. Ten drugi w od 60. do 73. minuty zdobył cztery bramki.

Goście od 77. minuty grali w osłabieniu, po tym jak Kamil Klemens zobaczył czerwoną kartkę, kiedy w polu karnym z użyciem rąk, bronił własnej bramki. Karny został wykorzystany, a później pazerni na sukces gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki. Ostatnią już w doliczonym czasie gry.

Trudno nazwać sposób, w jaki zespół z Wojciechowa rozpoczął wiosnę, bowiem już po dwóch meczach rundy rewanżowej przyjął osiemnaście bramek, strzelając jedną, ale na ich usprawiedliwienie trzeba przyznać, że trafiali na “dzień konia” rywali.

Patryk Pietruska

13 kolejka B klasy, 02.04.2017

LZS Żytniów – LZS Wojciechów 9-0 (1-0)

1-0 Tomasz Kuder – 39., 2-0 Waldemar Lewandowski – 52., 3-0 Tomasz Kuder – 60., 4-0 Tomasz Kuder – 61., 5-0 Tomasz Kuder – 68., 6-0 Tomasz Kuder – 73., 7-0 Dominik Szymański – 77., 8-0 Maciej Jama – 90., 9-0 Marcin Kowalczyk -93.

LZS Żytniów: Daniel Pakuła (82. Kamil Dengusiak) – Jakub Kowalczyk (55. Krzysztof Tkacz), Dominik Szymański, Amadeusz Zuzel, Kamil Zaręba, Krzysztof Uznański (35. Waldemar Lewandowski, 82. Mariusz Słowik), Maciej Jama (żk), Paweł Czech (50. Piotr Orator), Grzegorz Augustyniak, Marcin Kowalczyk, Tomasz Kuder (żk). Trener Sebastian Uznański, kierownik Grzegorz Dwornik.

LZS Wojciechów: Łukasz Kowalski – Marcin Lewkowicz, Tomasz Glondała (60. Dawid Nowak), Arkadiusz Nowak (70. Wiktor Badera), Michał Michalak, Kamil Klemens (czk), Grzegorz Grzywna (żk), Kamil Owczarski, Adrian Banaś (79. Damian Piotrowski), Tomasz Wyrwich (żk), Maciej Wiencierz (87. Marcin Frączek). Trener Wojciech Zajączkowski, kierownik Rafał Lesik.