Niemal pół tony produktów dla najbardziej potrzebujących

Niemal pół tony produktów dla najbardziej potrzebujących

Od piątku do soboty (31.03 i 1.04) w Oleśnie odbyła się Ogólnopolska Wielkanocna Zbiórka Żywności, w której po raz trzeci uczestniczyli wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespoły Szkól Zawodowych im. J Lompy w Oleśnie.

Akcja organizowana jest przez Polską Konfederację Banków Żywności.

Celem „zbiórki” było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych i środków czystości, które przed Świętami Wielkanocnymi trafią do rodzin najbardziej potrzebujących uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

W ramach tej akcji każdy mógł pomóc – wystarczyło w czasie zakupów w wybranych sklepach kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom.

Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespoły Szkól Zawodowych im. J Lompy pełnili dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali ofiarowywane produkty dla rodzin uczniów ZSZ w Oleśnie.

Zbiórka odbywała się w Sedalu w Oleśnie przy ul. Słowackiego oraz pięciu sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie przy ul. Kościuszki:

  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Curie Skłodowskiej,
  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,
  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. Kluczborskiej,
  • w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,
  • oraz w Delikatesach na Rynku,

W akcji uczestniczyli wolontariusze z klas technikum handlowego, informatycznego, elektrycznego i budowlanego: Natalia Skowronek, Beata Chwał, Wiktoria Huć, Anna Skibińsa, Sonia Mieszalska, Amanda Łyszczarek, Agnieszka Jedzik, Daria Keler, Wiola Helios, Aneta Pilot, Dominika Liguda, Bartłomiej Kwak, Patryk Pawłowski, Marcin Pruski, Marek Barowski, Marcin Więdłocha, Patryk Lerche, Kacper Rataj, Daniel Spławiński, Ewelina Kiełbus i Aleksandra Chrobok pod opieką Brygidy Libery, Iwony Staszel, Małgorzaty Kapuścik, Joachima Rataja i Zygfryda Lukosika.

Wolontariusze zebrali 478 kg ofiarowanych produktów (sklepy Społem – 330 kg , Sedal – 148 kg).

Zebrana żywność została rozdzielona do 30 paczek, które Małgorzata Kapuścik przekaże uczniom szkoły lub ich rodzicom.

– Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie – mówi Joachim Rataj, prezes stowarzyszenia. – Wszystkim darczyńcom oraz zarządom sklepów składamy serdeczne podziękowanie i życzymy szczęśliwych i wesołych Świąt Wielkanocnych.


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się