Nowa sekcja sportowa w Oleśnie. Trenują wojownicy

Nowa sekcja sportowa w Oleśnie. Trenują wojownicy

W listopadzie 2016 roku w Oleśnie powstała sekcja taekwondo. Koreańską sztukę walki trenują głównie dzieci, ale sekcja dla dorosłych również powoli się rozrasta.

dsc_0067Taekwon-do jest koreańską sztuką walki za pomocą nóg i rąk. Jego cechą charakterystyczną jest przede wszystkim ogromna różnorodność technik nożnych, które osiągnęły poziom rozwoju niespotykany w żadnej innej sztuce walki. Zawodnik taekwon-do w czasie treningu rozwija nie tylko swoje ciało, ale również ducha i umysł.

Zajęcia odbywają się w każdą środę w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie. Od godziny 17.00 do 18.00 treningi ma grupa dziecięca od czwartego do jedenastego roku życia, a od godziny 18.00 do 19.00 grupa młodzieży i dorosłych.

– Staramy się, aby w naszych zajęciach uczestniczyły osoby z Olesna i ościennych miejscowości, aby propagować u nich zdrowy tryb życia, przekazać podstawy samoobrony i zachęcić do uprawiania wspaniałej sztuki walki, jaką jest taekwondo – mówi Błażej Okoń, trener.

Grupa dziecięca liczy dwunastu uczestników, grupa młodzieży i dorosłych powstała dopiero od niedawna i liczy trzech uczestników. W zajęciach może brać udział każda osoba bez przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiana sportu, niezależnie od płci i wieku.

dsc_0101Treningi dla grupy dziecięcej charakteryzują się dużą różnorodnością gier i zabaw ruchowych z elementami kopnięć i uderzeń, krótką intensywną rozgrzewką oraz elementami rywalizacji sportowej i wpajaniu dyscypliny, która ma pozytywny wpływ na rozwój każdego młodego człowieka.

Zajęcia dla grupy młodzieży i dorosłych charakteryzują się dość dużą intensywnością treningów, podczas których występują elementy walki sportowej, podstawy samoobronny, praca nad kondycją, sylwetką, siłą mięśni oraz nad koordynacją psychoruchową i gibkością.

– Osoba trenująca taekwondo może zwiększyć pewność siebie poprzez naukę samoobrony, poprawić wygląd i wydolność organizmu oraz znaleźć ciekawy sposób na rozwój własnej osoby – mówi Błażej Okoń.

Oleska sekcja taekwondo jest filią Wieluńskiego klubu taekwondo SKT.Niedźwiedź, należącego do Polskiego Zrzeszenia taekwondo, co daje możliwość każdemu uczestnikowi zajęć startu w wszelkiego rodzaju imprezach sportowych takich jak Puchar Polski lub Mistrzostwa Polski oraz w turniejach międzywojewódzkich.

Podziel się