Brązowa odznaka jakości dla ZSZ Olesno

Brązowa odznaka jakości dla ZSZ Olesno

We wtorek 11 kwietnia w jednej ze szkół opolskich odbyła się wojewódzka uroczystość podsumowująca wyniki XIX Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli Wojewoda Opolski oraz Opolski Kurator Oświaty. Celem rankingu przeprowadzonego na łamach miesięcznika „Perspektywy 2017” było wyróżnienie najlepszych liceów i techników Opolszczyzny.

Na uroczystą galę zaproszenie otrzymał również Horst Chwałek, dyrektor ZSZ Olesno, któremu towarzyszyły finalistki konkursów: Marta Czyrny, która zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym i Victoria Pawlik, laureatka III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Konsumenckiej.

Oleska szkoła ostatecznie uplasowała się na 11 miejscu wśród techników Opolszczyzny, a w skali kraju zajęła 220 miejsce, zyskując tytuł „Brązowej Szkoły”.

O tak dobrym wyniku zadecydowały nie tylko sukcesy uczniów biorących udział w olimpiadach na etapie wojewódzkim i ogólnopolskim, ale również wysokie wyniki egzaminów maturalnych i zawodowych.

*- Informacja i zdjęcie: ZSZ Olesno.

Podziel się