Wygrywać 5-0, przegrać 5-7? Możliwe! I to w Oleśnie!

Wtorek 9 maja, mecz 22. kolejki I Ligi Wojewódzkiej Juniorów, liderujący OKS Olesno podejmował u siebie trzeci Start Dobrodzień.

OKS Olesno ma sporą przewagę w tabeli nad resztą stawki, awans jest już praktycznie pewny.

Pierwszą bramkę udaje się zdobyć już w 1. minucie. Kolejne cztery padają w krótkim odstępie czasu. 29 minuta wynik 5-0 dla OKS-u.

Czy coś się może jeszcze wydarzyć?

“Dopóki piłka w grze…”,

“Chodzi przecież o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika” – pomyślałby zapewne Kazimierz Górski.

Ten prosty plan wcielił w życie Piotr Haberla, trener Start-u Dobrodzień. Jego drużyna do końca meczu zdobyła siedem bramek i wygrała 7-5.

Nie chcemy się znęcać nad zawodnikami z Olesna, którzy z pewnością w tym roku zdobędą mistrzostwo i awansują. Zimny prysznic się przyda i lekcja na przyszłość, że naprawdę nigdy nie warto lekceważyć przeciwnika.

Gratulujemy za to chłopakom z Dobrodzienia. Tego nie grają nawet w amerykańskich filmach!