Dzień Europy w Oleśnie

Dzień Europy w Oleśnie

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Opole, Starostwo Powiatowe w Oleśnie oraz Oleski Klub Sportowy, przy współpracy Zespołu Szkół w Oleśnie i Urzędu Miejskiego w Oleśnie byli organizatorami tegorocznych obchodów Dnia Europy w Oleśnie.

We wtorek 9 maja o godz. 10.00 w hali sportowej przy ZS Olesno odbył się turniej rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży z oleskich przedszkoli i szkół. Impreza rozpocząła się od uroczystego przemarszu korowodu europejskiego przy akompaniamencie hymnu Unii Europejskiej.

Program imprezy obejmował:

  • pokaz tresury psa policyjnego – przygotowany przez Komendę Powiatową Policji i w Oleśnie,
  • występ tancerek i gimnastyczek z UKS Gwiazda Olesno,
  • turniej rekreacyjno-sportowy przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego: Barbarę Bioły – PSP 3 w Oleśnie pn. Lekkoatletyka dla każdego – dla dzieci klas I-VI z PSP 3 i PSP 2 w Oleśnie oraz Ewelinę Polak – PG 1 w Oleśnie – sztafeta dla przedszkolaków Publicznego Przedszkola nr 3 i nr 4 w Oleśnie, malowanie twarzy, czesanie fryzur, zabawy z chustą.

Na zakończenie imprezy zorganizowano mecz piłki nożnej. W meczu brały udział drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Oleśnie o Puchar Starosty Oleskiego i Burmistrza Olesna. W meczu zwycięzcą zostało PG nr 2 w Oleśnie.

Dodatkowo młodzież mogła sprawdzić się z wiedzy o Unii Europejskiej na stoisku Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Opolu. Czekało tam na nich wiele gier i konkursów z nagrodami.

Największym zainteresowaniem cieszyły się dwa stoiska gastronomiczne z potrawami Unii Europejskiej. Stoiska przygotowali uczniowie z PG nr 1 w Oleśnie z opiekunem Anną Hiller-Janik oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie z opiekunem Wiolettą Wachecką. Na stoiskach można było poczęstować się m.in.: gołąbkami z kaszą, babeczkami z nadzieniem różanym, mini pizzą, kruchymi ciastkami, zupą gulaszową, rogalikami z czekoladą, chłodnikiem i wieloma innymi wspaniałymi potrawami.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali upominki ufundowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Opolu, Bank Credit Agricole oddział Olesno oraz Urząd Miejski w Oleśnie.


*- Informacja i zdjęcia: Andrzej Szklanny – Starostwo Powiatowe w Oleśnie.

Podziel się