Uczniowie z Praszki pracowali z podopiecznymi ŚDS Gana

Uczniowie z Praszki pracowali z podopiecznymi ŚDS Gana

W czwartek 18 maja Środowiskowy Dom Samopomocy po raz kolejny zorganizował warsztaty w poszczególnych pracowniach terapeutycznych.

Dodatkowo prócz technik decoupagu i tajników pracowni ceramicznej, młodzi goście, a tym razem byli nimi uczniowie szóstej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Praszce, mogli spróbować swoich sił również w pracowni krawieckiej.

Młodzież pod opieką swoich wychowawczyń została rozdzielona do poszczególnych sal, tak, by rozpocząć aktywne poznawanie technik, jakimi posługują się terapeuci w codziennej pracy z osobami z niepełnosprawnością.

Poszczególne grupy mogły wykonać między innymi ozdobne serduszka uprzednio przygotowane ze sklejki pomalowanej i odpowiednio przytartej. Serca ozdabiano wyciętymi emblematami z serwetek tworząc piękne prezenty na zbliżający się Dzień Mamy.

W pracowni ceramicznej wykonano odlane z gipsu kwiaty, które to następnie ozdabiane były kryształkami szkliwa. Nie mniej ciekawie i równie pięknie wyglądały prace powstałe w pracowni krawieckiej, w której podczas integracyjnych zajęć stworzono ozdobne kwiaty przy użyciu drucików i kolorowych pończoch.

Uczniowie okazali się bardzo kreatywni i samodzielni. Bez najmniejszych namysłów gotowi i świadomi pracy jaką wykonują. Miłym zaskoczeniem była wspaniała współpraca i ogromna pomoc w grupach, co świadczy o sile integracji i doskonałym porozumieniu młodych ludzi.

Tradycyjnie po odbytych zajęciach odbyło się zwiedzanie ośrodka. Największe wrażenie wywołała sala polisensoryczna, która swoim urokiem, blaskiem światełek i relaksującym klimatem odprężyła i oczarowała zaproszonych gości.

Dyrekcja oraz pracownicy w imieniu swoim i podopiecznych ŚDS-u dziękują za wizytę i mile spędzony wspólnie czas.


*- Informacja i zdjęcia: ŚDS Gana.

Podziel się