Niezwykły koncert ze specjalną dedykacją

Niezwykły koncert ze specjalną dedykacją

To nie jest zwykły koncert. To połączenie muzyki wysokiej jakości, miłego spędzania wolnego czasu oraz forma edukacji zdrowotnej kobiet.

Ósma edycja koncertu “Dla Ciebie Mamo…” odbyła się w sobotę 20 maja w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Tym razem na deskach sceny pojawiły się gwiazdy: Katarzyna Staroń – sopran, Oskar Jasiński – tenor, Katarzyna Rzeszutek – fortepian oraz Trio Appassionata w składzie: Klaudia Krause – fortepian, Łukasz Grabiński – skrzypce, Mirosław Krause – akordeon. Tradycyjnie wystąpił również Miejski Chór OlenSis, pod kierunkiem Kariny Duch.

Pierwszy koncert odbył się w 2010 roku w kaplicy św. Franciszka w Oleśnie.

– Nigdzie w okolicy nie ma w maju koncertu dla mam, dlatego zawsze chciałam go zrobić – mówi Karina Duch, pomysłodawczyni koncertu. – Na pierwszy koncert przyszło bardzo dużo mam, nie było wystarczająco dużo miejsca, żeby wszystkich pomieścić. Dlatego na kolejną edycję przenieśliśmy koncert do domu kultury. Chodzi o to, aby połączyć przyjemne z pożytecznym – coś dla ducha i coś dla ciała.

Koncert jest połączony z profilaktycznym dbaniem o zdrowie. Podczas ósmej edycji prelekcję na temat funkcjonowania tarczycy wygłosił dr n. med. Aleksander Skoczylas, a na temat cyklicznych badań piersi swój wykład dała położna Karina Kuś-Jendrak.

– Na co dzień spotykam się z tym, że kobietom coś dolega, ale nie wiedzą do kogo z danym problemem się zwrócić – mówi Karina Duch. – Dzięki towarzyszącym koncertowi wykładom, dostarczamy potrzebną wiedzę. Jeśli chociaż jedna kobieta, dzięki tej wiedzy przebada się i w ten sposób uda się wcześnie wykryć niepokojące zmiany, to znaczy, że warto było to robić.

Damian Pietruska

Podziel się