Zespół z Borek Wielkich na międzynarodowym turnieju

Zespół z Borek Wielkich na międzynarodowym turnieju

W sobotę 20 maja w ramach współpracy polsko-czeskiej odbył się wyjazd grupy „piłkarzy” z Borek Wielkich do Otic (Czechy).

W ramach projektu „Żyjemy wspólnie” w Oticach odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski Oldbojów. W turnieju uczestniczyły drużyny z: Otic (Czechy), Borek Wielkich (Polska), Cachynce (Słowacja) i Vilonya (Węgry).

Projekt „Żyjemy wspólnie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”.

Borki Wielkie reprezentowali: Dawid Piechota, Krystian Kubosch, Paweł Bensz, Michał Augustyniak, Marek Augustyniak, Armin Kubosz, Nikodem Giza, Dominik Giza, Dariusz Matusek, Kamil Owczarski, Krzysztof Owczarski, Łukasz Ptak, Dariusz Freier.

Piłkarzom towarzyszyli: Marek Leśniak – radny Gminy Olesno z małżonką oraz Anna Meryk – koordynator projektu.

Zawodnikom z Borek Wielkich nie udało się stanąć na podium, zajęli IV miejsce. Sportowy nastrój i emocje rywalizacji towarzyszyły im podczas spotkań i nasilały się z każdym meczem. Z rozgrywek wrócili z pucharem, który kapitan drużyny Dawid Piechota odebrał z rąk starosty Otic Vladimira Tancika.

Po turnieju wszyscy goście wraz z gospodarzami uczestniczyli w zabawie festynowej na świeżym powietrzu. Przygrywał zespół smyczkowy. Występowały cheerleaderki i zespół taneczny. To międzynarodowe spotkanie było wspaniałe. Sport i muzyka połączyły cztery narody tak, że bariera językowa przestała być problemem.


*- Informacja i zdjęcia: uczestnicy z Borek Wielkich.

Podziel się