Starcie gigantów B klasy: Lepszy Motor Praszka

W hicie 20. kolejki oleskiej klasy B, Motor Praszka wygrał na wyjeździe z LKS Przedmość 3-2, mimo że przegrywał już 0-2.

Derby gminy Praszka zapowiadaliśmy jako najciekawszy mecz tej kolejki. Drużyny zza miedzy, które walczą o awans do A klasy. Piłkarze stworzyli widowisko na miarę hitu. Niesamowity zwrot akcji, ciekawe zagrania boiskowych weteranów, gol “stadiony świata” i całkiem przyzwoity piłkarski poziom.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli goście, którzy dłużej utrzymali się przy piłce, a miejscowi cofnęli się na własną połowę i wyczekiwali okazji do ataku. Ta nadarzyła się w 38. minucie, kiedy po rzucie wolnym w zamieszaniu podbramkowym znalazł się Daniel Koziołek.

Kilka minut później bramkę strzałem z połowy boiska zdobył Patryk Koziołek, który przelobował wysuniętego bramkarza praszkowskiego zespołu.

Do przerwy 2-0, pewne prowadzenie gospodarzy… wróć, czy pewne? Okazało się, że nie do końca. Zawodnicy LKS Przedmość cofnęli się i można było odnieść wrażenie, że wynik ich zadowala, wystarczy tylko wytrzymać do końca meczu.

A kiedy się tylko broni, łatwo się popełnia błędy. Takim był z pewnością faul w polu karnym, który na gola z rzutu karnego zamienił ze stoickim spokojem Cezary Pinkosz.

Kolejnym błędem gospodarzy były ciągłe faule w pobliżu pola karnego. Szczególnie Marcin Olszański, zawodnik Motoru do perfekcji opanował umiejętność wymuszania fauli. Uściślijmy, umiejętność, nie żadne “nurkowanie”, czy symulowanie.

Goście mieli więc wiele możliwości do zagrań z rzutów wolnych, a jednego z nich z bezpośredniego strzału na gola zamienił właśnie Olszański i to w 85. minucie. Chwilę później Karola Zająca, bramkarza gospodarzy, z bliskiej odległości pokonał Grzegorz Włoch i Motor mógł dopisać kolejne trzy punkty do bardzo udanej wiosny.

Czego zabrakło w tym meczu liderowi? Takich piłkarskich weteranów, jakich ma Motor. Trio Cezary Pinkosz, Marcin Olszański czy Grzegorz Włoch zna każdy kibic piłkarski w powiecie. Zawodnicy, którzy potrafią uspokoić grę, pokierować młodych, wywalczyć stały fragment gry, a później zdobyć z niego bramkę. Doświadczenie, spokój, piłkarska elegancja.

Oni nie pozwoliliby odebrać prowadzenia 2-0.

20 kolejka B klasy, 28.02.2017

LKS Przedmość – Motor Praszka 2-3 (2-0)

1-0 Daniel Koziołek – 38., 2-0 Patryk Koziołek – 42., 2-1 Cezary Pinkosz – 55. (rzut karny), 2-2 Marcin Olszański – 75., 2-3 Grzegorz Włoch – 85.

LKS Przedmość: Karol Zając – Maciej Jędrysiak, Patryk Pacyna, Damian Kubiak (88. Tomasz Belka), Sławomir Koziołek, Patryk Koziołek, Artur Zawada, Łukasz Bartosik (42. Mariusz Żarnecki), Maciej Honcel, Daniel Koziołek, Jakub Orłowski (87. Maciej Wosiewicz). Trener Sławomir Koziołek, kierownik Edward Pawełczyk, prezes Paweł Mieszkalski.

img_4131

Motor Praszka: Jarosław Wesoły – Patryk Kołek, Cezary Pinkosz, Łukasz Czucza, Dawid Wilk (46. Grzegorz Włoch), Robert Kwaśny, Marcin Olszański, Przemysław Garguła (72. Damian Noga), Piotr Kotyś, Przemysław Toborek (46. Jakub Tobiś), Filip Rębacz (65. Damian Pyra). Trener Grzegorz Włoch, kierownik Marek Krzemiński.

img_4133

Teraz LKS Przedmość musi liczyć na potknięcie nowego lidera z Radawia, żeby zostać mistrzem. LZS Radawie ma jednak teoretycznie łatwy terminarz. Do końca sezonu kolejno: LZS Wojciechów (wyjazd), Albor Borki Małe (dom), LZS Radłów (wyjazd).