Wojewódzkie sukcesy uczniów ZSZ Olesno

W czwartek 8 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się wojewódzkie mistrzostwa w lekkoatletyce, w których startowali uczniowie oleskiej “Zawodówki”.

Wyjazd okazał się bardzo udany, czego dowodem były zdobyte medale oraz liczne rekordy życiowe!

Najlepszy wynik i mistrzostwo województwa zdobył Sebastian Świtała, który w skoku w dal uzyskał  wynik 6,47 metra i tym samym odebrał złoty medal!

Sebastian Świtała po raz pierwszy w życiu wystartował również w trójskoku i zajął drugie miejsce z wynikiem 12,18 metrów, zdobywając swój drugi medal, tym razem srebrny.

Dobrze zaprezentowała się również Natalia Flak, która zajęła trzecie miejsce i odebrała brązowy medal w trójskoku za wynik 9,68 metra.

Blisko podium, bo na czwartym miejscu znaleźli się również Weronika Kierat w skoku w dal, Jakub Pownuk w rzucie oszczepem, Dawid Kozub w skoku wzwyż oraz Kamil Kiedrzyn w biegu na 800 metrów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia za rok!

*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.