• Home »
  • Informacje »
  • Uczniowie z Borek Wielkich laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”

Uczniowie z Borek Wielkich laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”

Uczniowie z Borek Wielkich laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”

We wtorek 30 maja w Sali Amsterdam Centrum Kongresowego PGE Narodowy w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji” organizowanego przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”.

Patronat honorowy konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji” objęli:

  • Anna Zalewska – minister edukacji narodowej,
  • Arcybiskup Wojciech Polak, prymas Polski,
  • Biskup Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

W konkursie wzięło udział 378 szkół z całej Polski. W przeprowadzenie konkursu zaangażowało się 1 486 nauczycieli, katechetów i wychowawców, aktywizując 5 328 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Realizując zadania kategorii charytatywnej, dzieci wspierały projekt: „Remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe (Zambia)” prowadzonego przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP.

Uczniowie klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich, laureaci I miejsca w kategorii charytatywnej, odebrali nagrodę – zestaw książek z rąk biskupa Jerzego Mazura, przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, ks. dyrektora Dzieła Pomocy „Ad Gentes” Zbigniewa Sobolewskiego oraz przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych Anny Malinowskiej i Jana Badowskiego.

Borecka społeczność szkolna od wielu lat bardzo aktywnie angażuje się w działania charytatywne na rzecz misji.

Boreccy Wolontariusze przygotowują specjalne nabożeństwa misyjne, aukcje, kwesty. O potrzebach misji mówią w różnych okolicznościach: w szkole, parafii, wsi i gminie. Proszą o wsparcie „ludzi dobrej woli”, którym losy dzieci z krajów misyjnych nie są obojętne. Każdy kolejny miesiąc, to nowe wyzwanie i szereg działań charytatywnych.

Udział w konkursie misyjnym dzieci i tytuł „Laureata” w konkursie ogólnopolskim to wielki zaszczyt i wyróżnienie dla całej szkoły.

Nagrodą dla dzieci była również wycieczka do stolicy, podczas której uczniowie zwiedzili: Stadion Narodowy i Zamek Królewski.

Podczas wycieczki do Warszawy dzieciom towarzyszyły Anna Meryk, dyrektor szkoły oraz wychowawcy klas: Lidia Gorzołka, Małgorzata Ligus i Barbara Włodarska.


*- Informacja i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich.

Podziel się