Frele wystąpiły z Mariuszem Kałamagą w nowym utworze. To prawdziwy Geroj!

Frele wystąpiły z Mariuszem Kałamagą w nowym utworze. To prawdziwy Geroj!

Frele, czyli zespół tworzony przez wokalistki pochodzące z powiatu oleskiego, nagrały kolejny utwór, tym razem wspólnie z Mariuszem Kałamagą, znanym między innymi z kabaretu Łowcy.B. Utwór nosi nazwę “Geroj”, a teledysk do niego został nagrany w chorzowskim parku.

– Z Mariuszem Kałamagą poznaliśmy się przy okazji Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów w Katowicach, na który zostałyśmy przez Mariusza zaproszone – mówią dziewczęta. – Propozycja współpracy przy “Geroju” padła z naszej strony, bardzo się cieszymy, że Mariusz ją przyjął i mogliśmy wspólnie pośpiewać.

“Geroj” to cover utworu “Fly Away”, którego autorem jest Lenny Kravitz.


Zespół Frele w składzie: Marcelina Bednarska z Olesna, Marta Skiba z Gorzowa Śląskiego oraz Magdalena Janoszka z Tworoga, został stworzony po nagraniu spontanicznego utworu “Achim”, który stał się internetowym hitem. Frele tworzą covery znanych utworów, śpiewając je po śląsku.

Od tego czasu zespół zdobył niesamowitą popularność, a obecnie jest w trasie koncertowej głównie po województwie śląskim.

– W planach mamy kilka koncertów, pojawimy się między innymi na OFF Festivalu, 5 sierpnia w Katowicach, zapraszamy, będziemy grać nie tylko śląskie covery.

Frele pracują obecnie nad nowym, autorskim materiałem i jak mówią, chętnie przyjmą zaproszenie na koncert w Oleśnie i okolicach.

Damian Pietruska

Podziel się