“Niech żyją wakacje” – festyn w Wachowie

“Niech żyją wakacje” – festyn w Wachowie

W niedzielę 18 czerwca na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej w Wachowie, przy współpracy rady rodziców, dyrekcji, nauczycieli i uczniów odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Niech żyją wakacje”. Tego dnia dla wszystkich gości przygotowany został szereg atrakcji.

Festyn uroczyście otwarty przez Ewę Płaziuk, dyrektor szkoły, rozpoczął się od dwóch humorystycznych przedstawień. Pierwszego, wykonanego przez uczniów z klasy z kółka teatralnego PSP w Wachowie pt. „Różne sposoby zdobywania pożywienia na przestrzeni wieków” i drugiego, w którym udział wzięli uczniowie z klasy III, zatytułowanego „Mamuśki”. Uczniowie PSP w Wachowie również pochwalili się swoimi talentami muzycznymi-śpiewali znane piosenki oraz grali na różnych instrumentach.

Po przedstawieniach zaproszony gość-dietetyk Sonia Chuć opowiedziała o współczesnych chorobach cywilizacyjnych: jak rozpoznać ich objawy oraz jak ich unikać. Sport i aktywność fizyczna to podstawy zdrowego stylu życia. Wiedzą o tym dzieci, które uczęszczają na dodatkowe, pozalekcyjne zajęcia ruchowe. Ich popisy taneczne można było podziwiać oglądając pokaz grupy „Omega”, która była kolejnym punktem programu.

W trakcie festynu, dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnej można było obejrzeć pokaz umiejętności strażackich i zwiedzić strażacki wóz bojowy.

Wszyscy goście miło spędzali czas przy kawie, herbacie, degustowali pyszne ciasta przygotowane przez rodziców uczniów PSP w Wachowie, a na tych „bardziej głodnych” czekała kiełbasa z grilla.

Oczywiście, nikt nie zapomniał o najmłodszych uczestnikach festynu. Dla nich był popcorn i wata cukrowa. Dzieci mogły bawić się w specjalnie przygotowanym dla nich kąciku zabaw, w którym były klocki Play Mobile i WOW.

Najmłodszym malowano twarze i każde dziecko otrzymało balonowe zwierzątko.

Na koniec imprezy, aby zgubić zbędne kalorie po pysznych ciastach i kiełbasce z grilla, odbyły się zajęcia fitness prowadzone przez Urszulę Rosicką oraz odbył się mecz piłki nożnej, w którym udział wzięli dzieci, rodzice oraz przybyli goście.

Festyn w Publicznej Szkole Podstawowej w Wachowie to udana inicjatywa. Dzięki wszystkim chętnym osobom zaangażowanym w jego organizację, z całą pewnością nie zostanie wykreślony z kalendarza imprez szkolnych.


*- Informacja i zdjęcia: PSP Wachów.

Podziel się